Teraz jest Śr, 22 maja 2024, 00:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Pomysły 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Pomysły
Witam.
Ten temat służy do tego, byście uzgadniali między sobą ogólny wygląd i styl gazetki. Na razie musicie ustalić następujące, pierwszorzędne kwestie:
-nazwę (Rex News to tylko propozycja, możecie wybrać coś innego)
-kolorystykę i styl
-rodzaje pojawiających się artykułów
-podział obowiązków
Zachęcam do dzielenia się pomysłami. Chcę też dodać, że wszelkie kwestie dotyczące elementów gazetki możecie ustalać w tematach, które sami założycie. Możecie więc dla porządku robić wszystko osobno, każdy temat poświęcony jednemu elementowi, jest to wręcz wskazane ze względu na, przyznaję, niemały rozmiar zadania. Przykładowo, każda sekcja w gazetce może mieć własny temat dla ustalenia, co można poprawić itp.
No, to teraz zostawiam to w waszych rękach. Będę tu jeszcze do was zaglądał i sprawdzał, jak sobie radzicie. Powodzenia.

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pn, 3 cze 2013, 12:54
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Pomysły
To ja mam kilka propozycji:
-Nazwa nawiązująca do The Times'a, ulubionej gazety bohaterów gry, ewentualnie jakaś inna angielska nazwa.
-kolorystyka biało-czarno-brązowa, design stylizowany na XIX wieczny.
-Propozycje artykułów:
-Kącik żartów
-W co by tu zagrać? Czyli propozycje różnych ciekawych gier, nie tylko od Aidem
-Dział, poświęcony opowieściom, nadsyłanym od użytkowników na pw, o ile będą chęci ;)
-Paski komiksowe w stylu Garfielda, tyle że o PR
-Ja mogę się zająć stylem graficznym, łączeniem nadesłanych artykułów, niektórymi paskami komiksowymi (tyle, że potrzebne byłyby mi dialogi, bo moje teksty są zupełnie nieśmieszne :) )

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Pn, 3 cze 2013, 15:49
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Pomysły
Oto moje propozycje:

Nazwa: Myślę, że można by było wymyślić coś lepszego od obecnej. Jednak, na razie nie mam żadnego pomysłu.

Kolorystyka: Myślę, że fajnie by było gdybyśmy zrobili coś w stylu koloru niebieskiego, albo kolor na podobieństwo Timesa.

Artykuły: Tutaj, mam wiele pomysłów. Można by było zrobić jeden temat główny który charakteryzuje numer gazetki. Później, jakieś kilka artykułów mówiących co ciekawego działo się na forum, coś w tą mańkę. Można by było zrobić też coś w stylu: ''Z wizytą u Cesarza''. Ogólnie fajnie by było żeby artykuły były ozdobione ładnymi obrazkami itp. Na koniec mogło by być standardowe: ''W następnym numerze''. Kiedy będziemy już robić szczegółową rozpiskę dam więcej pomysłów i propozycji :wink: .

Podział obowiązków: Jeżeli chodzi o mnie, mogę pisać najróżniejsze artykuły, zapowiedzi i tym podobne. Niestety, jeżeli chodzi o stronę graficzną, mogę dawać tylko pomysły, gdyż na moim laptopie nie jest możliwe tworzenie dzieł. Jeżeli chodzi o artykuły służę jak najbardziej pomocą.


PS: Ogólnie fajnie by było gdyby gazetka ta parodiowała Timesa.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Wt, 4 cze 2013, 13:50
Zgłoś post
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Pomysły
Co do mnie...
Nazwa: Tak jakoś nie mam pomysłów. Ogólnie nie przepadam za językiem angielskim, ale myślę, że należałoby dać go właśnie po angielsku- pasowałby do klimatu gazety.
Kolorystyka: Jestem za brązowo-białym. Ogółem wszystkie obrazy, rysunki moglibyśmy dawać w sepii. Ładnie by się to wszystko zgrywało.
Co mogę robić: hmm... Mogę wszystko sklejać, łączyć w całość. Mogę też rysować, ale nie zajmować się grafiką. Mogę też wymyślać fabularnie- zagadki, konkursy.
Pozostałe pomysły: Myślę, że można dać spis treści, dla ogólnego porządku. Mogłabym też narysować mapę świata Reksia, z profilu i umieścilibyśmy ją na początku lub na końcu gazety. Można też zawsze dać jakiś dodatek, coś stylu statku piratów, np. plan lekcji, kalendarzyk na dany miesiąc, coś nieskomplikowanego, a co może ucieszyć. I ogółem dawać artykuły nadesłane przez innych, o wszystkim, posegregowane tematycznie. I ciekawostki o Reksiu i z życia...

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Wt, 4 cze 2013, 17:55
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Pomysły
Nika napisał(a):
Można też zawsze dać jakiś dodatek, coś stylu statku piratów, np. plan lekcji, kalendarzyk na dany miesiąc, coś nieskomplikowanego, a co może ucieszyć.

A to dobry pomysł, można by też zrobić model Wajchadłowca do składania i w każdym numerze byłaby jedna część, lub kilka w zależności jakie to części ;)

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Wt, 4 cze 2013, 18:14
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Pomysły
Mam propozycję:
Fajnym dodatkiem było by opublikowanie w gazetce kilku ankiet. Ankiety były by na tematy związane z forum, wysyłane przez mnie do użytkowników na PW. Co sądzicie, o tym pomyśle? :)

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


Pn, 10 cze 2013, 18:13
Zgłoś post
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Pomysły
Moim zdaniem brzmi całkiem nieźle, ale niech na numer będzie jedna ankieta, nie przepracowuj się. :)

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


Pn, 10 cze 2013, 18:15
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Pomysły
Przede wszystkim chciałbym, aby w gazetce był "kącik żartów", którego ja bym nie układał (suchary, betony), a sam mogę co jakiś czas dawać poradniki do gimpa lub photoshopa, ale raczej tego pierwszego, gdyż nie każdego stać na pakiety Adobe ;)

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Pn, 10 cze 2013, 18:55
Zgłoś post
Doradca Budowlańców
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 14 lut 2007, 12:07
Posty: 3208
Lokalizacja: Tak
Naklejki: 4
Post Re: Pomysły
Suchary... :mrgreen:
To już moja działka :twisted: . Proponowałbym zrobić z tej okazji jakąś parodię Karola Strasburgera i podpisać część gazetki tytułem " Wujek Karol poleca " czy coś w ten deseń. Podobną rzecz w sumie zastosowałem w gazecie w RPG, ale było to bardziej w celach fabularnych. Nooo dobra, mniejsza. Mogę się tym zająć tylko powiedzcie jakiego rodzaju sucharów że tak powiem potrzebujecie xD

_________________
Tego koloru w swoich postach raczej nie zobaczysz. Adminowi się nie chce i nie interesuje się Tobą.


Pn, 10 cze 2013, 19:17
Zgłoś post
WWW
Mistrz Gry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 21 sty 2009, 17:53
Posty: 2045
Lokalizacja: Uniwersum Kreacji
Naklejki: 4
Post Re: Pomysły
Proponuję nieco się sprężyć. Moderatorium wolałoby zaktualizować wkrótce Regulamin i dokonać paru innych reform, więc dobrze by było, gdybyście byli już zorganizowani w dostatecznym stopniu, by zabrać się do samego redagowania.

Proponuję następującą budowę gazetki:
Pierwsza strona - główny artykuł, niewielki spis treści z boku.
Druga strona - kontynuacja głównego artykułu. Gdyby artykuł główny był długi, można go przedłużyć na kolejne strony.
Trzecia strona - warte polecenia, czyli co warto czytać i oglądać
Czwarta strona - recenzja czegoś (w pierwszym numerze proponuję wziąć na warsztat pierwszy epizod CoS2), można przedłużać o kolejne strony, jeśli recenzja jest długa.
Piąta strona - ankieta i jej wyniki
Szósta strona - poboczny artykuł (np. w stylu tych, które dawała Nika w swojej gazetce)
Siódma strona - "Z kart historii", czyli wzięcie na warsztat jakiegoś wydarzenia lub osoby, ogólne opowiedzenie o tym i tak dalej. Nasze forum jest już dośc stare, więc potrzebne są takie akcje, byśmy nie zapomnieli, jak to wszystko przebiegało. Proponuję, byśmy do pierwszego numeru wzięli osobę Przybysza jako uhonorowanie jednego z najdłużej trzymających z forum użytkowników.
Ósma strona - drugi poboczny artykuł
Dziewiąta strona - żarty, kawały, suchary
Dziesiąta strona - łamigłówka

A także dodatek, np. wspomniany już Wajchadłowiec do składania. Przy konstrukcjach proponuję dawać jedynie parę części w jednym numerze - chyba nie chcemy, by szybko skończyły się nam konstrukcje do składania, prawda?

Puste miejsca zapełnimy reklamami po bokach (Ala Chomika i inne w stylu reksiowym, to, co byśmy polecili oraz, w dalszych numerach, ewentualne reklamy zgłaszających się userów, którzy jednak musieliby sami wykonać obrazek o określonych wymaganiach).

Co wy na to?

_________________
Obrazek
Rrauu hau hou grrao Hauhaure (hau. Mówię poprawnie po Hauhasku).
Tym kolorem prowadzę walkę admina ze złem.
"Wszyscy jestescie moimi dziubaskami ^^" <- Ten cytat zawsze poprawia mi humor, Api. :)


N, 16 cze 2013, 10:21
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 15 lut 2010, 19:53
Posty: 1778
Lokalizacja: Druga strona lustra
Naklejki: 6
Post Re: Pomysły
Jestem za. :wink:
Sądzę, że można by było dodać jeszcze jakiś jeden poboczny artykuł, ale to może w kolejnych numerach. Teraz musimy się sprężyć, więc nie ma chyba czasu na coś więcej.

_________________
Tym kolorem oczyszczam forum ze spamu.
:(


N, 16 cze 2013, 10:25
Zgłoś post
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Pomysły
Także jestem za :D
Mo
gę się zająć Wajchadłowcem i obrazkami do gazetki, tylko musicie napisać mi (najlepiej na PW) jakie to mają być obrazki.

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


N, 16 cze 2013, 10:45
Zgłoś post
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Pomysły
Dobry rozkład. Wiemy, co ma być po kolei, to i łatwiej będzie robić.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


N, 16 cze 2013, 14:16
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL