Teraz jest Cz, 16 maja 2024, 22:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Reksio i UFO - 4K AI Upscale 
Autor Wiadomość
Roz-kreca się

Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 17:44
Posty: 10
Post Reksio i UFO - 4K AI Upscale
Hejka,

jakiś czas temu (3 lata temu :niewierze:), zabrałem się za "Remaster" Skarbu Piratów. Wtedy planem było w miarę sprawne skończenie całej serii, aby można było każdą część zobaczyć w dobrej jakości na naszych telewizorach. Z powodów personalnych nie miałem możliwości, a czasami nawet motywacji, aby się za to zabrać od razu po skończeniu pierwszej gry.

Pierwsze pliki na dysku z gotowego nagrania UFO pochodzą z 2022 roku. Zajęło to ponad 2 lata z różnych powodów, całkiem sporo klatek wymagało ręcznego poprawiania lub użycia innego modelu / poczekania na aktualizacje programu, którego do tego projektu używałem.

W międzyczasie ktoś się podjął całkowitego zrobienia całej serii od podstaw na nowym silniku i jest to jak najbardziej preferowana opcja doświadczenia Przygód Reksia we współczesnych czasach. Jednak mam nadzieję, że dwie formy uwspółcześnienia tej serii mogą ze sobą koegzystować i spełniać różne potrzeby. Remake byłby wersją interaktywną, z lekko zmienioną stylistyką w porównaniu do oryginałów - tak jakby te gry miały powstawać dzisiaj. Z kolei moje filmy spełniałyby potrzebę przypomnienia sobie jak te gry pamiętamy, bez potrzeby instalowania ich i grania w nie samemu.

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie zacznę pracę na Czarodziejami już niedługo i całą serię uda się skończyć przez najbliższe 2 lata. Tak wiem, że najlepiej byłoby zrobić moda pozwalającego na po prostu wgranie lepszych tekstur do gry i przejście ich samemu z takim rezultatem jaki jest na filmie, niestety wykracza to poza moje kompetencje.

Ogólnie, to projekt polegał na nagraniu gry w bezstratnej jakości, wyeksportowaniu każdej pojedynczej klatki, przeskalowaniu jej w Gigapixel AI, zaimportowaniu z tego sekwencji PNG w Premiere Pro i sprawdzeniu każdej sceny czy nie wymaga ręcznych poprawek koloru / przeskalowania w innym modelu lub z innymi ustawieniami i takich tam.

Tak więc zapraszam do oglądania wszystkich zainteresowanych:
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/d_nIHlK0TUI?si=HGFzvgKcashm6Lb5" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>


Cz, 16 maja 2024, 20:43
Roz-kreca się

Dołączył(a): Pn, 8 lut 2021, 17:44
Posty: 10
Post Re: Reksio i UFO - 4K AI Upscale
Dobra ogarnąłem jak tu się wstawia linki XD



Cz, 16 maja 2024, 20:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL