Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Multum błędów. 
Autor Wiadomość
Się Odezwał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 kwi 2014, 22:01
Posty: 3
Naklejki: 0
Post Multum błędów.
Wiem, że tego i tak żadem admin nie przeczyta, bo już się tą gra nie zajmuje, ale mimo wszystko chcę to napisać.
Postanowiłem przejść Reksia od nowa.
Przeszedłem już Piratów i UFO, a teraz jestem przy końcówce Czarodziei.
No więc o co mi chodzi ? Błędów jest w tej grze więcej, niż działających sektorów !
Przykłady:
1- Niektóre dialogi zostają automatycznie pominięte, bądź ich wcale nie ma.
2- Calineczka od razu jest otwarta i nic nie mówi, od razu po wejściu na ten teren mam już w ekwipunku ziarno.
3- Często nie mogę na coś kliknąć - wtedy restartuję gre
4- Przy mini-grach typu Lochy, po rzuceniu czaru moja postać porusza się w spowolniony sposób, dopiero po spauzowaniu i odpauzowaniu gry wszystko wraca do normy.
5- Gdy zapiszę grę, to wczytuje mi ja z tymi samymi danymi, ale w zupełnie innej lokacji.
6- Błędy graficzne.

Jest tego sporo, ale to za dużo pisania.
Posiadam Windows 7 64 Bit.
Zainstalowałem najnowszego patcha i błędy występują nadal.
Próbowałem różnych ulepszeń i łatek, ale błędy nadal są.
Uruchomiłem w trybie zgodności z XP SP3 i oczywiście nadal to samo.

Mimo to, że już się tą grą nikt z administracji nie zajmuje (przynajmniej tak myślę) to bardzo przydałby się patch naprawiający przynajmniej niektóre z tych błędów.
Pozdrawiam, Wojtek


So, 19 kwi 2014, 16:12
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Multum błędów.
Panie Wojtku,po pierwsze złamał pan regulamin-avatar z Reksiem. Teraz admini zajmują się eventami na forum np.ZIN2. Forum się zmieniło,to prawda.64 bit?Może dlatego...

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


So, 19 kwi 2014, 17:35
Się Odezwał
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 18 kwi 2014, 22:01
Posty: 3
Naklejki: 0
Post Re: Multum błędów.
Przepraszam za avatar, mój błąd. Wybierałem z moich gotowców i nie zwróciłem na to uwagi.
Próbowałem to zrobic również na moim laptopie, który jeszcze posiada Windows XP. Tam jest dokładnie to samo.
Grę mam oryginalną (jeśli potrzeba dowodu, czy potwierdzenia to mogę spisać kod z płyty. Gdzieś czytałem, że w taki sposób się odzyskuje kod).
Myślałem, że to wina płyty, więc pożyczyłem również Reksia od znajomej by sprawdzic, po czyjej stronie leży wina. Niestety po zainstalowaniu gry z jej dysku, błędy występują nadal.
Czy administratorzy nadal zajmują się (w razie potrzeby) robieniem patchy do Reksia ?


So, 19 kwi 2014, 20:56
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: Multum błędów.
Niestety administratorzy nie są pracownikami AidemMedia. Wygląda to tak, jakbyś miał problemy z płytą.
Powinieneś napisać do osób, które pracują w AM: aidem@aidemmedia.pl Sprawa nie wygląda dobrze, jednak liczę na to, że uda się ją rozwiązać :)

_________________
Obrazek


So, 19 kwi 2014, 21:09
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 10 lut 2011, 17:28
Posty: 694
Lokalizacja: PODWÓRKO REKSIA
Naklejki: 0
Post Re: Multum błędów.
Administratorzy typu Szalony Kapelusznik-dawno opuścili forum. Może plik się sprał w pralce? Gra ma już 10 lat,wiek robi swoje.

_________________
Dawniej "lobon",teraz "Lobon"!
7 miejsce w Zgoda i Niezgoda II. KIEROWNIK LITERACKI III ODDZIAŁU GWARDI REKSIA.
Spoiler:

Obrazek
Vamos!Na zawsze!


So, 19 kwi 2014, 21:20
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Multum błędów.
A kiedy kupiłeś tę grę? Bo jeżeli dawno temu, to mogło się tak przytrafić, że po długim nieużywaniu coś się mogło wytrzeć lub inaczej, żaden z tych komputerów nie ma trybu zgodności co do tej płyty. Mam jeszcze taką grę, ale nie z Reksia, która kiedyś działała, ale potem gdy dostałem nowy komputer gra się zacinała, a później przestała działać. Później, po paru latach dostałem nowy komputer z Win 7 i znowu mogę się cieszyć funkcjonalnością tej gry. A gra wcale nie jest taka młoda, nawet jak jeszcze nie było Windowsa 7.
Hmm... dużo może zależeć też od procesora i karty graficznej. Nie zawsze gra będzie wszędzie działać. Znajdą się takie komputery, które nie obsługują któregoś z tych wymagań. To zależy też od trybu bitów.
Rex napisał(a):
Posiadam Windows 7 64 Bit.

To wiele wyjaśnia. Gra 32 bitowa z pewnością może się załadować na 64 bitowym procesorze. Ale nie musi. Znam takie przypadki, że gra wymagająca 32 bity nie uruchamia się na 64 bitach, ale to są wyjątki.
Są cztery opcje:
a) gra mogła być niewłaściwie przechowywana lub coś mogło kiedyś się stać (uszkodzenie mechaniczne poprzez światło lub temperaturę, a nawet brud)
b) komputer nie obsługuje gry ze względu na procesor i kartę grafiki
c) komputer nie obsługuje gry ze względu na tryb bitów i nie posiada trybu zgodności (mimo, że uruchomiłeś w trybie zgodności z systemem XP SP3, mogło się tak stać, że nie było trybu zgodności w bitach).
d) gra była od początku popsuta, a teraz po jakimś czasie wyszło to na wierzch.
Podpunkty a) i b) (podpunkt c) i d) też w sumie mają wiele prawdopodobieństw) według mnie są bardziej prawdopodobne, gdyż jak mówiłeś pożyczyłeś od znajomej tę samą grę i działo się to samo. Jeżeli chodzi o laptopa to chociaż na Win XP takie błędy nie powinny się dziać, no więc może być problem z procesorem w tym przypadku.
Mam nadzieję, że jakoś mogłem pomóc, ale w razie pewności napisz do osób, które pracują w AM. O, AdamMag już wcześniej podał e-maila do Aidem. Też mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko rozwiązana i będziesz mógł cieszyć się grą przez jeszcze długi czas. :wink:. Pozdrawiam.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 30 kwi 2014, 17:39
YIM WWW
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 gru 2017, 21:32
Posty: 28
Naklejki: 0
Post Re: Multum błędów.
alexchromo napisał(a):
Ja bym się chciał nauczyć w nią grać w końcu :P

Trudna jest, przyznam. Ale naucz się czaru snu i będzie łatwiej ^^

_________________
Ten, który stara się nie mącić...Ogólnie TKSSNM
Zapłacicie za zachęcanie mnie do chińskich bajek. NIE UJDZIE WAM TO PŁAZEM (i Kretesem)! Szczególnie Dawidowi6...


Wt, 27 lut 2018, 15:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL