Przygody Reksia Forum
https://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl:443/pliki/kretes/forum/reksioforum/

Poradnik - Pomniejsze mechaniki
https://www.przygodyreksia.aidemmedia.pl:443/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?f=150&t=10375
Strona 1 z 1

Autor:  nieznany [ So, 11 lis 2017, 16:51 ]
Tytuł:  Poradnik - Pomniejsze mechaniki

Innymi słowy, jest to temat o tych mechanikach rozgrywki, które nie zostały w wielkim szczególe omówione w innych, większych tematach.

1. Kradzież kieszonkowa
Każda postać, bez względu na rasę, profesję czy inne modyfikatory, jest zdolna do okradnięcia NPC (lub nawet postaci innego gracza). Szansa udanej kradzieży jest wyliczana na zasadach podobnych do mechanizmu ucieczki (patrz: Poradnik - Mechaniki walki), jednakże losowanie powodzenia ma trzy etapy zamiast jednego. W pierwszym etapie nastąpi losowanie decydujące o tym, czy postać zauważy próbę kradzieży - jeśli tak, to postać może rozpocząć walkę, a ponadto mogą się z tym łączyć inne nieprzyjemności zależne od roli postaci - nie polecam okradać Archaniołów Kreacji (a także postaci innych graczy - w tym przypadku rzecz jasna twój cel zawsze zauważy próbę rabunku). W drugim etapie decydowane jest powodzenie akcji - bez względu na to, czy kradzież pozostanie niezauważona, następuje losowanie, czy udało się coś ukraść. Jeśli tak, to następuje opcjonalne trzecie losowanie decydujące o tym, co udało się ukraść (losowanie to jest pomijane, jeśli próbujemy skraść konkretny przedmiot - możemy zgadywać, co posiada dana postać lub dowiedzieć się tego w jakiś sposób). Listy generowanego lootu większości NPC zawierają przede wszystkim walutę, ale zwykle jest mała szansa zdobycia czegoś innego. Ważniejsze postacie mają lepszy loot, ale zarazem konsekwencje porażki są większe. Najcenniejszy loot jest zwykle w posiadaniu tych postaci, które o własnych siłach byłby w stanie rozplaskać twojego bohatera na ścianie. Trzeci etap losowania domyślnie ignoruje szaty/zbroję, którą postać obecnie nosi - te Złodziej może spróbować ukraść pomijając trzeci etap losowania, jednakże szansa przyłapania zawsze wyniesie sto procent. Uwaga - schwytanie i pokonanie przez siły prawa lub właściciela skradzionego przedmiotu oznacza jego utratę.

Poniżej podane są modyfikatory pierwszego losowania:
Podstawowy modyfikator: 20%
Postać wie, że coś już od niej skradłeś: -150%
Masz profesję Złodziej: +20%
Grasz Demonem: -15%
Grasz Tharceminczykiem: -10%
Grasz goblinem: -5%
Cel jest nieostrożny: +10%
Cel jest bardzo nieostrożny: +20%
Cel jest nieprzytomny, a w pobliżu nie ma świadków: +30%
Cel jest ważną postacią: -10%
Cel jest bardzo ważną postacią: -25%
Cel jest tytanem/Niewyjaśnionym: -60%
Jesteś w tłumie: +10%
Cel jest skupiony na tobie: -10%
Bliska obecność Archaniołów: -5%
Bardzo bliska obecność Archaniołów: -15%
Niebezpiecznie bliska obecność Archaniołów: -80%
Determinacja: +DTR*1%
Zręczność: +AGL*2%

Modyfikatory drugiego losowania są następujące:
Podstawowy modyfikator: 25%
Masz profesję Złodziej: +20%
Próbujesz ukraść konkretny przedmiot: -10%
Próbujesz ukraść ważny artefakt: -10%
Determinacja: +DTR*1%
Zręczność: +AGL*2%
Cel jest nieostrożny: +5%
Cel jest bardzo nieostrożny: +10%
Cel jest pewny siebie: +20%
Cel jest nieprzytomny: +100%
Cel jest ostrożny: -10%
Cel jest bardzo ostrożny: -25%
Cel jest tytanem/Archaniołem/Niewyjaśnionym: -30%

2. Łamanie zamków
Przy łamaniu zamków kluczowe jest posiadanie wytrycha i dostatecznie wysokiej Zdolności o nazwie Czeladnik. Zasada jest prosta - aby otworzyć zamek określonego poziomu, potrzebny jest wytrych i Zdolność na co najmniej tym samym poziomie. Jako że niektóre miejsca nie bez powodu są zamknięte, przy próbie ich otwarcia następuje wówczas też pierwsze losowanie opisane we fragmencie o kradzieży kieszonkowej.

3. Atak z zaskoczenia
Jeśli pragniesz sam zainicjować walkę, rozsądne (aczkolwiek zupełnie niehonorowe) byłoby zadanie pierwszego ciosu z zaskoczenia. Na skuteczność takiego ataku wpływa bardzo wiele czynników, toteż gracz powinien zdać się na własny spryt i dobrze rozważyć sytuację.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/