Teraz jest So, 4 maja 2024, 07:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Pierwsze Wyzwanie 
Autor Wiadomość
Piekielny Kozioł
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 17 cze 2013, 20:39
Posty: 73
Naklejki: 0
Post Pierwsze Wyzwanie
Mwahaahahah! No to się doczekaliście.
Przygotujcie więc z łaski swojej wszystkie widelce, noże, topory, czy cokolwiek tam jeszcze chcecie.
Temat pierwszego wyzwania:
Spoiler:

Tak więc, będziecie zmuszeni do zrobienia przepysznych smakołyków, z rzeczy, które znajdują się w typowym pokoju mieszkalnym. Obrzydliwość absolutnie mile widziana.
Przyjęty schemat potraw: 3x dania, 1x deser, 2x napoje. (żeby nie było, każdy X dotyczy jednego zawodnika)
Termin uczty: 06.08.14.
Pozdrawiam i do zobaczenia na uczcie. :mrgreen:


Pn, 4 sie 2014, 18:34
Zgłoś post
Mistrz Administracyjnej Magii
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 24 sty 2009, 15:23
Posty: 1751
Lokalizacja: z Angmaru
Naklejki: 17
Post Re: Pierwsze Wyzwanie
Oto i nasza uczta. Od razu informuję, że Api przygotowała zarówno napój, jak i potrawę - w efekcie mamy cztery potrawy zamiast trzech. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na ocenę... a przynajmniej jej nie obniży...

Przystawka - Tłuczony Kineskop:
Czarnoksieznik napisał(a):
Spoiler:


Tłuczony kineskop.
Przepyszna potrawa, wykonana ze szkła z tłuczonego kineskopu od czarno - białego telewizora. Stara obudowa i operacja wyciągania szkła z przełyku i żołądka gratis.


Danie główne - Gulasz Pokoju:
olexo2 napisał(a):
Oto Gulasz Pokoju. Hmm, czemu pokoju? Może dlatego, że jest przygotowany ze składników będących w pokoju.
Spoiler:


Składniki:
Pierze z poduszek (około 3 poduszki)
Gazety ( 15-20)
Płyty CD (5-6)
Internety (0,5 litra)
Baterie z pilotów (2)
Jajka (2)
Mleko (jakieś pół szklanki)
Przygotowanie gulaszu:
Do miski wbij dwa jajka. Ubij dokładnie. Następnie postaw na gazie. Mieszając, dodaj powoli ćwierć litra internetów. Mieszaj
tak przez 5 minut. Zdejmij z gazu. Rozwal baterie, i wlej do miski wyciekający płyn. (Z resztek baterii możesz zrobić zacną dekorację stołu.)
Masz już gulasz. Ale to nie wszystko!

Przygotowanie reszty:
Co to za gulasz bez gazet? Wrzuć wszystkie do osobnej miski, i wymieszaj mikserem. Tylko rób to ostrożnie. Nie, mówiąc ostrożnie nie miałem na myśli kręć tym tak,
jakbyś był psychopatą...A nie mówiłem! Potem wyjmiesz to z oka. Teraz bierz się za obiad.Gdy już ubiłeś gazety, wsyp pierze do miski. Ubij wszystko ponownie. Płytę(!) CD wstaw do piekarnika na pełną moc, na tydzień. Teraz przenieś się do innego domu, i weź
to co zostało po płycie. Będzie niezła przyprawa. Ale dobra, wstaw miskę z gazetami do lodówki na 5 minut. Po tym czasie, wlej do miski gulasz. Wrzuć płyty. Włóż wszystko do blendera, i miksuj przez pół minuty. Tak, do blendera, dobrze słyszałeś.
Następnie wyłóż całość na talerz. Polej mlekiem. Dlaczego masz polać mlekiem, pytasz? Przecież mleko z gulaszem jest pyszne! Nigdy tak nie jadłeś? To tera masz okazje.
Na koniec, posyp sproszkowaną płytą. Nie odpowiadamy za wszelkie tańczenie makareny w miejscach publicznych.


Drugie danie - Dywanoleśniki Ze Szkłem:
Ciszu napisał(a):
Dywanoleśniki ze szkłem, nadziewane czerwoną farbą. :mrgreen:
Obrazek
Potrawa gwarantuje wielkich doznań, połamania zębów, a także przepysznego smaku kurzu, mieszkającego już przynajmniej od 150 lat w najciemniejszych zakamarkach tego dywanu. Wspominałem już o przepysznym, a zarazem potwornym smaku?
Nie? No to.. wspominam. Hee hee heeee


Deser - babeczki:
Kacper98 napisał(a):
Czas na babeczki
Spoiler:

Potrzebne składniki:
a) Sześć jajek
b) Mąka
c) Okolicznościowe odpady ze śmietnika.

Sposób przygotowania:
Do miski wbij sześć jajek, dodaj mąki po czym wsyp okolicznościowe śmieci z pobliskiego śmietnika. Wsadź do piekarnika. W czasie oczekiwania zrób z odpadów w postaci starych ulotek, słomek, czy nawet puszek foremki. Jak zaprezentowano, zestaw pierwszy przedstawia wariant babeczek z chusteczkami, oraz rozpuszczonych wydzielin z chusteczki. Posypkę stanowią paznokcie. Foremka stworzona jest z ulotek, starych gazet. Drugi wariant przedstawia pestki, oraz ogryzki, zaś opakowaniem stają się przyklejone słomki. Trzeci wariant to istny przykład zaradności. Z zużytych skorupek jajek zrobiliśmy posypkę, oprócz tego babeczkę zdobią zużyte patyczki do uszu. Foremką staje się wypita puszka pepsi. Bon Appetit!
Ps: Każdy zestaw stanowi sześć babeczek, razem 18 upieczonych.


Napój 1 - Kompot Z Kurzu:
Z.Art napisał(a):
A oto i mój napój.
Spoiler:


Kompot z kurzu.
Wysokiej jakości kompot wykonany z rzadkiego gatunku kurzu podmeblowego (Kichum Untergrata). Wspaniała propozycja do każdego posiłku. UWAGA: zawiera śladowe ilości kurzu (O RILI!?). Może wywoływać reakcje alergiczne.


Napój 2 + Danie 4 (można pominąć w ocenie, jeśli to konieczne) - Koktajl Empty Room + Zupa Elektryczna:
Api napisał(a):
Obrazek

Na obrazku mamy zarówno słynny koktajl ,,Empty Room'' jak i jedną z potraw regionalnych mieszkańców okolic Prądku Zdroju, zupę elektryczną.

Zupa składa się z potłuczonych zarówek, mieszanki elektrolitów i wody, wszystko gotowane w odpowiednio przygotowanym kloszu lampy, smacznie i zdrowo. Przy jej tworzeniu nie ucierpiał żaden węgorz elektryczny, może być spożywana przez wegetarian, jest też niekaloryczna. Nie odpowiadamy za ewentualne porażenia prądem i zranienie się tłuczonym szkłem.

Koktajl ,,Empty Room'' to doskonale zrównoważona mieszanka tynku ( kto w tych czasach jeszcze interesuje się bitą śmietaną? ), sproszkowanych cegieł ( może i szkodzi na zęby, ale jest znacznie bardziej trendy od truskawek ) i beżowej farby ( lody są dla niemodnych szarych mas ).


Życzę smacznego i liczę na dobrą ocenę.

_________________
Obrazek
Głupcze! Żaden śmiertelny mąż nie jest w stanie mnie zabić! Teraz GIŃ!
Jeśli widzisz ten kolor, uważaj - administrator ma Cię na celowniku.
Spoiler:


Śr, 6 sie 2014, 18:15
Zgłoś post
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Pierwsze Wyzwanie
Oto nasze dania, czyli dania Płonących Fartuchów!
Matek napisał(a):
Obrazek
Danie składa się z paru elementów. Parę cegieł, które są rozłożone po całym daniu (świetnie smakują z żarówką), mają podobny smak do ziemniaków. Następnym elementem jest doniczka z jakimś tam zwiędłym kwiatem (świetny zapach oraz smak). Na daniu możemy również zauważyć części rozbitego lustra, smakują trochę jak sól i piasek w jednym. Telefon z kablem jest rozplątany po całym daniu, jego długość kończy się przy żarówce, która bardzo dobrze smakuje. I krzesło to cały WOW dzisiejszego dania. Bardzo smaczne, gorące, ostre i złe. A zło najlepiej smakuje na gorąco. Smacznego.



dawid6 napisał(a):
Obrazek
Przed państwem ZUPA, znana również pod nazwą pierwszego dania. Powstała z różnych rzeczy, które można znaleźć w pokoju, a dokładniej z tych bardziej obrzydliwych. Najważniejszymi składnikami są tutaj zdechła mysz w średniozaawansowanym stopniu rozkładu oraz resztki jedzenia z klawiatury. Wszystko to zalane jest kapiącą z grzejnika (kaloryfera jak kto woli) gorącą wodą i znalezioną gdzieś koło niego butelką z około szklanką mocno przeterminowanego napoju ( już nie)gazowanego, Coli jakiejś (tak ze smaku rozpoznałem, hehe). Przyprawione kurzem i ozdobione pękniętą, wyszczerbioną płytką. Podane na przepięknym talerzu, czyli tak dla kontrastu.

A tu przebieg mojej walki z czasem, tak dla urozmaicenia, też można wysłać Koziołkowi.

Spoiler:



Doktor napisał(a):
Obrazek
Oto ''myszka w sosie poterminę''
Głównym składnikiem potrawy była myszka komputerowa (Z ogonkiem) gdzieś znaleziona pod biurkiem oraz sos ''poterminę'' czyli przeterminowany czerwoniutki sok żurawinowy który od starości był cały w pleśni i się kleił.
Dla dodatków na talerzu znajduję się także stary gwóźdź znaleziony pod biurkiem,kurz którym można wykorzystać jako posypkę do myszki,temperówka i kredka do pogryzienia.


Kretes102 napisał(a):
No dobrze. Czas na mój wspaniały napój:
Spoiler:

Mysze Chair de la Croix.
Jest to napój przyrządzony ze złośliwego krzesła, z którym musiałem stoczyć nie lada bitwę. Dodatkowo smak wzbogaca głowa myszy, którą znalazłem pod piecem u sąsiadów. Napój zawiera w sobie także kości, które rozpuszczają się w tym soku. Na zdjęciu wszystko zostało przedstawione w stanie rozkładu, ponieważ sok jest zrobiony z kwasu zmieszanego z krwią wampira.
Wspaniały dodatek do zjadania kurzu czy oka wiedźmy.


AdamZet27 napisał(a):
:
Spoiler:

Atomy Shelrey the T. Eeth.
Promieniotwórczy napój, który po wstrząśnięciu daję dawkę emocji. Nie na twarzy, tylko w napoju. Gdy trochę ją potrząśniemy, od dołu będzie się robił grzyb atomowy. Na tym zdjęciu jest już po wstrząsaniu, nie mieszaniu. Zęby z próchnicą są jako dodatek do napoju. Można je sobie zjeść, albo wyrzucić. One dają bardzo fajny aromat próchnicowy. Na brzegach napoju pływają rozłożone cząstki kurzu. A górny, czerwony kolor świadczy o pływających czerwonych dżdżownicach.
Wspaniale komponuje się z obiadem różniczkowym.

To tyle.


Autor8 napisał(a):
No i moje danie:
Obrazek
Na obrazku widzimy danie stworzone z dwóch jabłek, kurzu, paru pająków oraz paru pasożytów z jabłek. Smacznego.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 6 sie 2014, 18:15
Zgłoś post
YIM WWW
Jego Chwalebna Sztywność
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 kwi 2007, 07:20
Posty: 20
Post Re: Pierwsze Wyzwanie
Jesteście pewnie ciekawi co zdecydowała wasza Chwalebna Sztywność.
Już wam mówię.

Moim skromnym zdaniem, lepiej wypadła Drużyna Świeżo Upieczonych. Gotowali zgodnie z tematem, otrzymanymi wcześniej wskazówkami, nie szli nie wiadomo jak bardzo na łatwiznę.
Drużyna Płonących fartuchów nie wypadła nie wiadomo jak fatalnie, ale zauważyłem w ich daniach zbyt dużo prostoty, czasami nawet odbiegania od schematu i to mniej więcej skłoniło mnie do stanięcia za ich przeciwnikami.

Mój punktowy bilans:
Świeżo Upieczeni vs Płonące Fartuchy.
43:39

Osoby warte wyróżniania:
Dawid6
Kretes102
Olexo2
Kacper98
Api

Nominacje do nietykalności:
Dawid6,
Kretes102


Poczekajcie na opinię Koziołka, zanim zaczniecie panikować.


Śr, 6 sie 2014, 18:39
Zgłoś post
Piekielny Kozioł
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 17 cze 2013, 20:39
Posty: 73
Naklejki: 0
Post Re: Pierwsze Wyzwanie
Mwahahaha, no witam.
Jeśli chodzi o mnie, to z pewnością poleje się krew, bo dania żadnej z drużyn nie przypadły mi nie wiadomo jak do gustu.
Chcąc jednak w jakiś sposób wyróżnić tych co się starali, nie mówiąc od razu wsadzić ich do płonącego kotła, chciałbym powiedzieć kilka słów o waszych potrawach.

Jeśli chodzi o Drużynę Świeżo Upieczonych:

Czarnoksiężnik... Doceniam wprawdzie fakt, że załatwiłeś skądś telewizor, ale samo walnięcie młotkiem w ekran nie jest nie wiadomo jak wyróżniające się. W dodatku uważam, że poszedłeś na zbyt wielką łatwiznę.

Olexo... No ten to się postarał. Nawalił dosłownie wszystkiego do swojego dania, co tylko znalazł w swoim pokoju. Taką oryginalność jak najbardziej cenię. Nie smakowało to nie wiadomo jak dobrze, ale muszę przyznać... starałeś się.

Ciszu.. Danie wyjątkowo średnie, może jako tako wygląda, ale smaku zasadniczo zero. Może to przez czerwoną farbę, a nie załóżmy krew, albo dżem?

Kacper... Ten to już porządnie uciekł od tematu zadania, ale mimo wszystko babeczki były smaczne. Kłóciłbym się, jaki to Kacper jest zły i niegrzeczny, ale nie... przynajmniej dało się to zjeść.

Art... Napój jak najbardziej ciekawy, nawet smaczny. Nie uzależnia wprawdzie jak alkohol, ale wbrew temu całkiem ładnie się prezentuje.

Api... Pani Laura z kolei też nieźle namieszała. Widać, że kobieta i widać, że gotuje lepiej od was wszystkich. Mwahahahah.


A jeśli mówimy o Płonących Fartuchach:

Mątek... Ale żeś nawydziwiał... wydaje mi się, że aż za bardzo. Nie bierz do siebie, ale trzeba znać granice dobrego smaku. A poza tym... nikt w żadnym szanującym się pokoju nie trzyma tak po prostu cegieł. Jedna z prac, która odbiegła od tematu.

Dawid... No to jest jedna z lepszych potraw, jakie zrobiliście. Po pierwszej rundzie widzę w tobie finalistę. Nie zepsuj tego. Inaczej.. spłoniesz.

Doktor... No postarałeś się, fajny pomysł, smak może mniej wyrafinowany, ale mimo wszystko danie na plus.

Kretes... Jeden z lepszych napojów, całkiem smaczny, o niebanalnym pomyśle. Podoba mi się taki styl gotowania. Oby tak dalej.

Adam... No to żeś pocisnął... Podobnie jak u Mątka, wrażenie, że jednak przedobrzyłeś i odbiegłeś od faktycznego tematu.

Autor... Czemu ostatni muszą być najgorszymi? Danie praktycznie całkowicie nie na temat. Jakiś spisek z Mątkiem i Adamem, czy co?

Mój Bilans:

Świeżo Upieczeni vs Płonące Fartuchy.
41: 32

Bilans łączny:

Świeżo Upieczeni vs Płonące Fartuchy.
84: 71

Osoby warte wyróżniania:

Dawid6
Kretes102
Api

Nominacje do nietykalności:

Dawid6,
Kretes102

Nietykalni przy głosowaniu na najsłabsze ogniwo:

Dawid6,
Kretes102


Ogłaszam więc, że Płonące Fartuchy, będą zmuszone pożegnać jednego członka drużyny, a co za tym idzie - oddać jednego fartucha. Jutro pojawi się kolejny temat.


Śr, 6 sie 2014, 19:05
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL