Teraz jest Wt, 14 maja 2024, 01:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Zagadka #3 
Autor Wiadomość
Przystojniak Po Wylewie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 21 cze 2013, 16:20
Posty: 298
Naklejki: 100
Post Zagadka #3
Dobrze wam idzie, więc pora na coś trudniejszego.

Moja babcia była kobietą o wielkiej wierze. Wcale nie była jakąś psychopatką, walczącą o krzyż, czy siedzącą codziennie w pierwszej ławce w kościele. Niee.. skądże. Była po prostu osobą, która wierzyła jak i osobą, która znała najważniejsze umiary i nie okazywała się z tym nie wiadomo w jaki sposób. Często czytała biblię.. Tak często jak wy gracie na komputerze, tak często jak wchodzicie na facebooka. Cóż... porównania nie są nie wiadomo jak dokładne, ale tylko w taki sposób, mogłem wam ukazać jej moc w trwaniu we wierze.
W końcowych latach swojego życia znała na pamięć dosłownie wszystkie fragmenty Pisma Świętego, potrafiła recytować fragmenty wszystkich znanych w Polsce do tego czasu wydań Biblii, niezależnie od wersu, rozdziału, oraz innych tego typu. Była po prostu kimś, kto wykraczał ponad rozumowanie innych, mniej wyróżniających się ludzi.
Babcia rok przed śmiercią powiedziała, że już wszystko rozumie. Mówiąc to, wyglądała na śmiertelnie poważną. Kiedy zapytałem o co chodzi, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Babcia twierdziła, że wszystkie religie mają ze sobą coś wspólnego i jest to również udokumentowane w Biblii.
To ostatnia rzecz, z którą ją utożsamiam. Babcia niedługo później odeszła. Właściwie to nawet nie wiem jak umarła, byłem wtedy za młody. Rodzice z kolei zawsze się denerwowali, kiedy pytałem ich o nią.
Wiem jedynie, że mama rozchorowała się w dniu jej pogrzebu i nie mogła w nim uczestniczyć. Tata jej pomagał, więc również podzielił jej los. Mama w końcu trafiła do szpitala, i wróciła z moim młodszym braciszkiem.
Szymek ma teraz 7 lat i najwyraźniej również przejawia zainteresowania babci. Moim zdaniem jest zbyt inteligentny jak na swój wiek.

Za tą zagadkę jest do zdobycia aż 15 pkt.
Do wyjaśnienia są aż 3 niepokojące kwestie. Jedna z nich to ta, dotycząca udokumentowania w biblii.


Śr, 6 sie 2014, 19:35
Zgłoś post
Przystojniak Po Wylewie
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 21 cze 2013, 16:20
Posty: 298
Naklejki: 100
Post Re: Zagadka #3
Zagadka była dosyć trudna i mało spójna.
1) Motyw wieży Babel, najpierw wspólny język, potem destrukcja i dezorganizacja. Język w tym przypadku jest religią. Że też nikt na to nie wpadł. Hee hee heee.
2) Babcia została wniebowzięta. Rodzice nie mieli okazji być na pogrzebie.
3) A Szymek jest kolejnym wcieleniem babci. Jak wszystkie religie to i reinkarnacja. Hee hee heeeeeeeee.

Czarny i Kretes po 5 pkt.


N, 10 sie 2014, 17:25
Zgłoś post
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL