Teraz jest So, 27 kwi 2024, 02:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Ludzie 
Autor Wiadomość
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Ludzie
A skąd masz taką pewność, że ludzi nie ma w grze? Przecież z tego co pamiętam to Szalony Kapelusznik to człowiek, podobnie jak pan policjant. A to, że jest jakiś większy dom od budy to świadczy tylko o jednym. Ludzie w tej grze istnieją. Wydaje mi się, że zwierzęta zajmują się własnymi sprawami i to właśnie mogłoby być przykładem na to co zwierzęta robią poza domem.


Śr, 23 lip 2014, 17:24
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Ludzie
Ależ oczywiście. Ludzie istnieją w reksiowym świecie, ale nie odgrywają tak znaczącej roli aniżeli w bajce "Reksio", gdy tych ludzi było dosyć dużo (Jaś, mama i tata Jasia i inni). Po prostu - jest to bajka o zwierzętach, a ludzie nie mają nic do tego, ponieważ są zajęci swoimi sprawami lub wiedzą, że ich pupile same sobie świetnie radzą w tym świecie. A po drugie to zwykła bajka oraz gra dla dzieci, więc jakoś trzeba ich uczłowieczyć, nie? Ludzie, prócz Sz. K. oraz Pana Policjanta, nie są jakby tak potrzebni, bo to jest świat zwierząt, którzy po części mówią jak ludzie i też zachowują i myślą jak ludzie, tylko w zwierzęcej wersji, oczywiście.
Tyle.

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Śr, 23 lip 2014, 17:36
YIM WWW
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Ludzie
Api, zgodzę się z tobą praktycznie we wszystkim. Ludzie, nawet jeśli są, są na poziomie zwierząt. To alternatywne uniwersum i zapewne obie strony wiedzą, że są na równi.
Jedyne co, to zastanawia mnie ten dom przy budzie. Oczywiście było to wręcz wymuszone, bo serial, bo tamto, bo siamto, i jak to tak usunąć? Ale jeśli wejdziemy w ten świat tak dogłębniej... No właśnie, co tam może być? (to byłby świetny pomysł na opowiadanie, tak w ogóle, ale ja nie mam pomysłu, więc inicjatywę pozostawiam wam).

Ludzi, takich jak w naszym świecie, zapewne nie ma. Przynajmniej ja tak sądzę.

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Cz, 5 lut 2015, 13:26
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Ludzie
A właśnie, mi się przypomniało jeszcze, że Kretes nawet wspomina o ludziach (Leonardo da Vinci, "człowiek renesansu"). Więc w sumie to by potwierdziło teorię, że ludzie są, ale na poziomie zwierząt.

Doktor, no właśnie, Reksio i Kretes mieszkają w domach typowych dla zwierząt (pomijam to, że mają tam łóżka, kanapy, czy KlejStation xD), natomiast dużo zwierząt mieszka w już takich domach "dla ludzi". Co więcej, w przyszłości dowiadujemy się, że Kretes jednak wyniósł się ze swojej nory i zamieszkał w domu z czerwoną dachówką. Wydaje mi się, że to ma jakiś związek z urbanizacją, choć mogę się mylić.
Poruszyłabym tu jeszcze sprawy z Układu Kurana, ale w sumie, tutaj już byłoby przesadą zbytnie badanie wymyślonego kosmosu.
Dochodzę do wniosku, że zwierzęta mieszkające na wsiach mieszkają podobnie do Reksia czy Kretesa, natomiast te zamieszkujące lepiej rozwinięte tereny w prawdziwych, murowanych domach.

A największą zagadką ciągle pozostaje, kto mieszka na podwórku Reksia. W końcu, należy zauważyć, że w sumie jego dom swoimi rozmiarami przypomina Uniwersytet Magii :O

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Cz, 19 lut 2015, 12:13
Roz-krecony

Dołączył(a): Pn, 1 sie 2011, 13:37
Posty: 149
Lokalizacja: Kanały...
Naklejki: 0
Post Re: Ludzie
Do tematu Ludzi - Kretes wspomina również o "zapachu skarpet chłopca Reksia w pralce" czy jakoś tak, kiedy wspomina ich podróż w kosmos, choć nie pamiętam w której części.
A do podwórka i domu - oczywiście pomysł wyjściowy był taki, że wszystko dzieje się w świecie z serialu animowanego - tam było TAKIE podwórko i TAKI SAM dom. Potem wokół tego podwórka zaczął się rozrastać coraz bardziej reksiowy świat. W realiach jakie znamy, zwłaszcza z RiWC i RiKN, świat z ludźmi byłby niemożliwy.
Ale równie niemożliwe byłoby wykasowanie domu na podwórku w kolejnych częściach (a pamiętajmy też o sąsiadach, od których parasol przywiało w RiC). Sądzę więc, że jest to ewidentna sprzeczność, aczkolwiek w tym dziwnym świecie wszystko się ze sobą zgadza. Bo to świat Reksia! Tutaj możliwy jest cały wszechświat zwierząt z jednym tylko ludzkim domem i to zamieszkanym przez rodzinkę właścicieli Reksia. I ich istnienie nie jest żadną tajemnicą. Więc troszkę głupio chyba zastanawiać się co za wielkie zwierzę tam mieszkało (ja osobiście jestem zdania, że krowa, byk, żubr lub bawół).
Jeśli zaś chodzi o PP (Pana Policjanta) to on jest bardziej z NASZEGO świata -> rzekłbym nawet, że z AM. Po prostu pracuje dla Twórców Reksia.
Z kolei Kapelusznik jest:
1. Ze świata magii/czarów
2. Postacią, która w oryginale była człowiekiem (wiem, że tak samo Fogg czy Holmes, ale jednak Kapelusznik nie został zmieniony, jeśli chodzi o nazwę! co innego Frogg/Frog czy Szlafrok!!!)
3. Czy jednak człowiek pijący herbatkę z susłem i zającem nie wygląda dziwniej? Chyba o taki efekt chodziło
4. Z RiWC i RiKN dowiadujemy się, że on właściwie jest również z AM -> zastępuje policjanta.

P.S.
To chłopiec z "Reksia" miał imię? Ja go znałem jako Adasia - tak było w jakiejś książce o Reksiu, ale myślałem, że w serialu nie miał imienia. A tu nagle Jaś?

_________________
Pozdrawiam kolorowo.
W kolorze.


Wt, 10 mar 2015, 09:28
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Ludzie
Ten tekst, o ile dobrze pamiętam pochodzi z RiWC, więc nie jest to dziura fabularna. Moim zdaniem wszyscy ludzie w tym świecie (możliwe że również w naszym) nie doceniają inteligencji zwierząt...

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 15 maja 2015, 17:56
WWW
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 sty 2016, 20:15
Posty: 743
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Ludzie
W grze ludzie to kury.A myślę że dom jest do ozdoby.

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


Wt, 2 lut 2016, 15:20
WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL