Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inne 

czy waszym zdaniem rzeczy nieobowiąskowe są fajne?
tak 69%  69%  [ 11 ]
takie średnie 13%  13%  [ 2 ]
nie 0%  0%  [ 0 ]
zależy które 13%  13%  [ 2 ]
nie mam zdania 6%  6%  [ 1 ]
nie robię w przygodach reksia tego co nie potrzebne 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 16

Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inne 
Autor Wiadomość
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inne
Czy zauważyli/łyście, że wiele imion postaci nie trzeba poznać, żeby ukończyć grę?
W ric nie trzeba uczyć się czarów 3 poziomu, a niektóre rozmowy nie są konieczne do rozpoczęcia.
Ja nadal nie wiem kiedy w riwc powiedziano o królowej kuropatwie.Jeśli wiecie to napiszcie o tym tu.
Tu podajemy przykłady tych rzeczy.

Nie trzeba klikać na wodza w rikn po zakończeniu rozmowy automatyczne (po kliknięciu są fajne dialogi o strzelbach i hazardzie).

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 31 sie 2012, 14:10
WWW
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: nieobowiąskowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
@odkop
Według mnie takie nieobowiązkowe (plis, modzi, poprawcie tytuł wątku) rzeczy są bardzo fajne. Podobają mi się, gdyż często zaspakajają moją ciekawość. Ogólnie całkiem ciekawie twórcy je wymyślili.

A jeżeli chodzi o taki przykład, to powiem po prostu: grota w prehistorii :mrgreen:


Wt, 16 wrz 2014, 16:16
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: nieobowiąskowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
kretonpodziemny napisał(a):
W ric nie trzeba uczyć się czarów 3 poziomu

Serio? Ja tam bez tych czarów jakoś nie mogłem skończyć gry. Zawsze gdy chciałem je pominąć, to coś mnie blokowało. Nie wiem, może to jakiś kolejny bug z RIC, których w tej grze nie brakuje.

Ale wracając do tematu, to dla mnie w tym momencie jest ułatwienie w grze, aby nie czekać tak długo, gdy gra się po raz kolejny. Przyznam, że takie nieobowiązkowe rzeczy mają swoje wady i zalety. Zaletą jest, jak już wcześniej wspomniałem, czas. On jest najcenniejszy, a jeśli ktoś nie chce czekać dodatkowych minut na słuchaniu tego samego, to może sobie to wszystko skrócić. Ale za to jest jedna wada. Mianowicie, brak zagłębienia się w fabułę trochę może powodować brak zrozumienia tego wszystkiego. Ale nie mam innych poważnych zastrzeżeń.


Przykład: w RiC możemy pominąć robienie eliksiru pomniejszającego Kretesa, bo i tak on później się pojawia jako normalny (na przykład w Piklibii lub gdy demaskujemy TKTPM).

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Wt, 16 wrz 2014, 19:05
YIM WWW
Mag bezczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 2 gru 2009, 17:21
Posty: 1196
Lokalizacja: Cały świat
Naklejki: 7
Post Re: nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Uwielbiam przechodzić piwnicę u Alchomika bez Kretesa. Mówiąc szczerze z Kretesem jest prościej i co za tym idzie: nudniej :)
Faktycznie możliwe jest przejście gry bez nauki III poziomu czarów, ale z tego co pamiętam u mnie wiązało to się z jakimś bugiem (zdobyłem za mało doświadczenia).

W Egipcie nieobowiązkową rzeczą jest też odciśnięcie łapy Reksia na szkatułce, a logicznie na to patrząc- bez tego powinno dojść do paradoksu. Przecież w szkatułce był list od Nostradamusa.

W takich grach wszystko powinno być obowiązkowe, a przynajmniej wszystkie podstawowe rzeczy. Ale gdyby je dodatkowo rozszerzyć o jakieś ciekawostki i dodatkowe przygody... to czemu nie... mogłoby być więcej takich nieobowiązkowych rzeczy.

BTW. Ciekawe jak ma się aktualizacja pierwszego epizodu CoS2... tam mają dojść różnie nieobowiązkowe rzeczy.

_________________
Obrazek


Pn, 22 wrz 2014, 19:12
Projektantka Mostów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 sie 2011, 20:11
Posty: 307
Lokalizacja: W kapeluszu. Chyba.
Naklejki: 3
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Jak dla mnie, rzeczy nieobowiązkowe w takich grach są super i bardzo dobrze, że są. Pozostawia to pole wyboru dla gracza, a jak się było młodszym było to wręcz czymś cudownym (!).

Pamiętam, na przykład, że za pierwszym razem nie otworzyłam klatki z białym królikiem w Czarodziejach, bo bałam się, że to wszystko tylko sztuczka TKTPM! Takie coś, jak dla mnie w tamtym wieku, było wręcz magiczne.
A pamiętacie pojedynki rycerskie w Reksio i Wehikuł Czasu? Też nie było obowiązkowe, można było dojść metodą prób i błędów. Najlepsze i tak zawsze było w Skarbie Piratów te kropki na ścianach, sugerujące ścieżkę jaką trzeba było przeskakiwać na skałach w wulkanie. Nie wiem, co było bardziej irytujące - błądzenie w labiryntach, czy po raz setne wpadnięcie do lawy.
No i w Reksio i Ufo niekoniecznie trzeba było odsłaniać wszystkie rysunki i nazwy roślinek. Też można próbować do skutku (choć tu już trzeba być hardcorem xD).
Co do zbierania doświadczenia w Reksio i Czarodzieje - Adam, a latałeś po kilka razy do Krainy Bajek i z powrotem, aby nauczyć się nowego czaru? U mnie, jak się wracało, doświadczenie było w porządku i wszystkich czarów można się było nauczyć z łatwością, natomiast jak nie - sprawa prosta, doświadczenia brak.

Według mnie odciśnięcie łapy było w porządku, twórcy sami zalecają, aby sprawdzać zmianę kursora, a wiadomo dzieci ciekawskie i wścibskie, więc nie ma najmniejszego problemu ^^

A próbowałam przechodzić piwnicę bez Kretesa - szału dostawałam przez te ptaszyska. Już wolę zrobić ten eliksir!
Co do groty - zawsze rozwalałam. Nigdy mi więcej kości niż dwie (albo trzy, nie pamiętam dokładnie) nie wyleciało.

Inne rzeczy? Wszelkie nawiązania. I hmm... Po co wiedzieć, kim byli Entowie? (ja nie kojarzę takiej nazwy, ale podobno to te kolorowe drzewa z oczami z Krainy Bajek; przynajmniej tak głosi Reksiopedia).

_________________
To właśnie jest kolor mojej magicznej aury. Pamiętaj, że po niej zawsze przychodzi czas na zaklęcie.
Nie no, to już 2019, a ja dalej czekam na CoS2!

Zzz... Reksie... Zzz... Więcej Reksiów...


Cz, 5 lut 2015, 13:20
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 18:14
Posty: 654
Lokalizacja: Międzysieć
Naklejki: 0
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Chyba w Reksiu zrobiłem już wszystko, ale nadal nie wiem, skąd się wzięła królowa kuropatwa...

_________________
Mu matku! Pozdrawiam was wszystkich, ludziki dobrej woli!
Mój avatar został przygotowany przez MRX-a, za co serdecznie mu dziękuję.


Pt, 6 lut 2015, 11:20
WWW
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Ja osobiście muszę przyznać, że lubię nieobowiązkowe rzeczy, głównie dlatego, że gra staje się ciekawsza. Po tym jak przeszedłem wszystkie gry z Reksiem i gram od nowa staram się wykonać wszystkie nieobowiązkowe zadania.
W RIWC nie musimy podchodzić do strażników mantry Ibisa i wykonać dla nich zadania. Kiedy pierwsze przechodziłem RIWC po prostu wszedłem do piramidy i szedłem po tych zapadniach, a kiedy spadłem można było powtórzyć itd.


Pt, 6 lut 2015, 11:32
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Ja myślę, że to w takich grach można powiedzieć, że ,,smaczek''. ;)


Pt, 6 lut 2015, 16:27
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 lut 2016, 20:06
Posty: 81
Lokalizacja: Wiocha pod Warszawą
Naklejki: 0
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Nie no są bombowe. Przykład? np. wódz wioski kurabura gdy klikamy na niego 100 razy mówi "wy już nie klikać na moja tą myszką".

_________________
Niech ktoś kupi licencję i robi gry a nie tylko mówi że robi


Wt, 1 mar 2016, 20:31
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 sty 2016, 20:15
Posty: 743
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
No albo na Rodaka to mówi że wraca do kraju a Kretes mu odpowiada że chyba go na razie nie ma na mapie a on odpowiada słabo się znam na mapie.:)

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


So, 5 mar 2016, 12:39
WWW
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 lut 2016, 20:06
Posty: 81
Lokalizacja: Wiocha pod Warszawą
Naklejki: 0
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Albo fajnie jak na konia roberta klikniemy w RiWC. Mowi cos o jakims teatrze mandragora....

_________________
Niech ktoś kupi licencję i robi gry a nie tylko mówi że robi


N, 6 mar 2016, 13:44
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt, 8 sty 2016, 20:15
Posty: 743
Lokalizacja: Świat Rur
Naklejki: 5
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
I będzie w nim grał dromadera.Rozwalają mnie jego teksty.

_________________


Bardzo milo mi sie wspolpracowalo, ale wierze, ze PKD bedzie wykonywal moje obowiazki lepiej i z gramem mlodzienczego wigoru [...] i mianowac Pana Kretona Dykte na swojego nastepce, samemu przechodzac do Rady Medrcow ~Traktor, 31.05.2019 23:58


N, 6 mar 2016, 14:04
WWW
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 28 lut 2016, 20:06
Posty: 81
Lokalizacja: Wiocha pod Warszawą
Naklejki: 0
Post Re: Nieobowiązkowe teksty, nazwy/imiona postaci, czary i inn
Fajnie mówili ci wieśmacy na rynku w średniowieczu pytani o herb. Nieobowiązkowo oczywiście

_________________
Niech ktoś kupi licencję i robi gry a nie tylko mówi że robi


Wt, 8 mar 2016, 16:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL