Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:34



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kiedy epizod drugi? 
Autor Wiadomość
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 cze 2013, 19:07
Posty: 51
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Czy może ktoś na tym forum wie kiedy i czy w ogóle wyjdzie epizod 2 ?
Premiera 1 epizodu na IOSy odbyła się 20 kwietnia 2013r.,a zaraz mamy rok 2015.
Skąd te opóźnienie produkcji?I czy wyjdzie Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa?
Nie rozumiem dlaczego Aidem Media nie pojawia się na forum z nowymi wieściami.


Wt, 2 gru 2014, 21:18
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Najwidoczniej nadal pracują nad drugim epizodem i nad Klątwą Kretesa. Tak jak powiedział pan Adam będą informować o wszystkich postępach pracy, ale faktycznie jest to niepokojące, bo pan Adam obiecał w kwietniu 2014 roku odpowiedzieć na pytania dotyczące Klątwy Kretesa, a jest grudzień i jego nadal nie ma. Może kiedyś odpowie, a może nie. Istnieje również możliwość, że nie chce im się pracować.


Śr, 3 gru 2014, 15:11
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Matek napisał(a):
Najwidoczniej nadal pracują nad drugim epizodem i nad Klątwą Kretesa. Tak jak powiedział pan Adam będą informować o wszystkich postępach pracy, ale faktycznie jest to niepokojące, bo pan Adam obiecał w kwietniu 2014 roku odpowiedzieć na pytania dotyczące Klątwy Kretesa, a jest grudzień i jego nadal nie ma. Może kiedyś odpowie, a może nie. Istnieje również możliwość, że nie chce im się pracować.

Ja jeszcze dodam, że nie pracują nad drugim epizodem, ale nad pierwszym. Pan Adam mówił, że teraz poprawiają epizod 1 (rozbudowują go i zwiększają poziom trudności, na co dużo osób narzekało).


Śr, 3 gru 2014, 15:32
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 cze 2013, 19:07
Posty: 51
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Zastanawia mnie to kiedy COS2 wyjdzie w całości i czy w ogóle wyjdzie. Mamy rok 2015 a jeszcze nie ma nawet poprawionego 1epizodu a co dopiero 2. Czy AM zainteresuje się chociaż w 10 rocznicę tym forum?


Śr, 4 lut 2015, 13:23
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Nie porzucili tej gry, lecz ją dopieszczają. Chcą by gra była idealna wręcz :)


Cz, 5 lut 2015, 09:08
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 sie 2013, 09:36
Posty: 276
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Rdusiu25 napisał(a):
Nie porzucili tej gry, lecz ją dopieszczają. Chcą by gra była idealna wręcz :)

Mam taką nadzieje, bo pierwsza wzmianka o Cos2 pojawiła się bodajże w 2011.
Adam.M napisał(a):
Miałem nie mówić.... jakby się ktoś pytał to nic nie mówiłem ;)

Stało się to w co nie wierzyli nawet Ojcowie Założyciele Pokopane. Kretes spełnił swoje groźby i rzucił niewdzięczną, fatalnie płatną robotę w grach przygodowych. Koniec z nadgodzinami, łażeniem po źle zaprojektowanych lokacjach, kieszeniami zapełnionymi niepotrzebnymi śmieciami i dyskusjami z mrocznym bóstwem, które ma problem z kontrolowaniem emocji. Tym razem wszystko będzie inaczej. Kretes odwiedził miejscowy Urząd Pośrednictwa Pracy, prowadzony przez znaną i nielubianą Lucindę, która po długich i żmudnych poszukiwaniach znalazła idealną posadę gdzie wrodzona niekompetencja naszego bohatera jest tym czego wymaga przyszły pracodawca.
Kretes został ochroniarzem miejscowej elektrowni napędzanej węgorzami elektrycznymi. Jego zadaniem będzie ochrona węgorzy elektrycznych przed kłusownikami. Tradycyjnie jest to jednak dopiero początek kłopotów naszego bohatera.
Gra odpowie na pytania:
Jak Kretes radzi sobie z łodziami, jachtami oraz pływającą śmieciarką?
Kto poluje na węgorze elektryczne?
Jakie paskudne bestie czają się w odmętach jeziora?
Czy na dnie kryją się jakieś skarby czy tylko same śmieci?
Dlaczego Kretes wciąż wylatuje z pracy?
Czy epizod drugi będzie, nie będzie a może wciąż tradycyjnie nikt nic nie wie?

Podsumowując, nie pierwszy raz, Kretes wystąpi w grze nie będącą przygodówką ale tym razem wszystko będzie w pełnym 3d i z masą efektów specjalnych. Wszystko to w grze o roboczym tytule „Piraci bez Karaibów: Klątwa Kretesa”.

Wydaje mi się, że AM chce coś wypuścić żeby to nie wyglądało tak, że nic nie robią, a epizodu 2 nadal nie mają nawet w połowie zrobionego. Oczywiście to tylko moja opinia


N, 19 kwi 2015, 13:17
Pod-ziemniak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 26 lip 2012, 09:49
Posty: 1691
Naklejki: 10
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Informacja o powstaniu Cos2 może faktycznie była żartem Prima Aprilisowym :lol: Sądzę, że Aidem Media potwierdziła powstanie drugiej część Miasta SeKretów tylko dlatego, aby uniknąć błagań fanów.
4 lata minęły, więc nie ma się co oszukiwać. Ta gra zapewne nie powstanie.


N, 19 kwi 2015, 13:25
Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N, 11 sie 2013, 09:36
Posty: 276
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Chyba, że jakaś bardziej bardziej ambitna firma kupi prawa do Kretesa i coś z tym zrobi.
A jak Aidem nadal będzie pracowało nad Cos2 to może nasze wnuki się doczekają xD.


N, 19 kwi 2015, 13:53
Lord Protektor

Dołączył(a): N, 7 kwi 2013, 13:22
Posty: 2165
Naklejki: 100
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Mątek ma rację. Ta gra raczej nie wyjdzie. O wiele bardziej rozbudowane gry powstawały często w o wiele krótszym czasie. Minęły już 4 lata i mamy jedynie Epizod 1, który zresztą ma mieć aktualizację. Prace nad Epizodem 2 pewno nawet się nie zaczęły. W sumie to można zaryzykować teorią, że AM po prostu wypuściła ten epizod żeby pokazać, że coś robi. Silnik właściwie jest już gotowy - w końcu to ten sam co w Limitowanej Edycji (chyba), a to z nim zazwyczaj jest najwięcej problemów.
Wątpię, żeby jakaś firma kupiła prawa do postaci Kretesa :lol: Chyba, że zrobi to VNS.
Ta gra zapewne po prostu nie powstanie.


N, 19 kwi 2015, 17:11
Roz-kreca się
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 25 kwi 2015, 19:24
Posty: 45
Lokalizacja: Nikt tego nie wie
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Niech w końcu ten epizod powstanie, bo jak nie to będziemy musieli napisać do AidemMedii i im o nim przypomnieć, bo chyba zapomnieli. Mineły już dwa lata od wydania pierwszego epizodu. Zazwyczaj w takim tempie inne firmy zrobiłyby już grę złożoną nawet z sześciu epizodów. Myśle, że Moderatorzy i admini na forum powinni napisac jakiś list do AM. Na razie wygląda na to, że AM o tym zapomnieli i moga to wydac nawet z 5 lat, kiedy już my wszyscy będziemy starsi i nie będziemy chcieli grać w MS2. Trzeba dołożyć wszelkich starań w tą inicjatywe

_________________


. Avatar wykonany przez Kretesa102


N, 7 cze 2015, 17:36
Bardzo Stary Norman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 16 mar 2011, 14:45
Posty: 578
Lokalizacja: W szafie
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Według mnie to AM porzuciło ten projekt. Dlaczego? Tu mam parę powodów, które jak dla mnie to spowodowały:
1. Brak zysków ze sprzedaży gier. AM się wściekło i ucieli ten projekt.
2. Tworzenie gier dla dzieci. No nie oszukujmy się. Większością osób grających w Reksia są dzieci(z przedszkola, z klas 1-3). CoS2 raczej by trafił do starszych graczy, a że jest ich mało to porzucili ten projekt.


Pn, 8 cze 2015, 20:45
Stawia Opór

Dołączył(a): So, 19 wrz 2015, 14:11
Posty: 8
Post Re: Kiedy epizod drugi?
EPIZODE 2 ? Wyszło już dawno.


Wt, 22 gru 2015, 12:16
Poznaniak Nieszczelny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 24 lip 2012, 11:47
Posty: 2434
Lokalizacja: Poznań, Rzeczpospolita Polska
Naklejki: 17
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Dla wszystkich, którzy z niecierpliwością czekali na wieści dot. wydania drugiego epizodu CoS2, tutaj przedstawiam Wam fragment rozmowy z panem Adamem Marciniukiem, znanym na forum jako Adam.M:

(...)
Ja:
Mam jeszcze dwa pytania: Kiedy będzie wiadomo coś więcej na temat CoS2? Czy pierwszy epizod CoS2 będzie dostępny w Windows Store?

Adam Marciniuk:
Czułem, że padnie związane z Cos2
:)
Problem jest taki, iż w dzisiejszych warunkach rynkowych seria jest nierentowna niestety. Epizod 2 jest gotowy, wystarczy zrobić nagrania lektorskie. Scenariusz do 3 i 4 również ( aczkolwiek brak dialogów ). Z grafika jest podobnie.
Niestety koszt wdrożenia produktu na rynek jest zdecydowanie wyższy niż potencjalny przychód. Podsumowując więc seria jest zawieszona i czeka na lepsze czasy.
CO do WP. Nie będzie.
Ja:
A co z "Klątwą Kretesa. Piraci bez Karaibów"?
Adam Marciniuk:
Sytuacja identyczna niesety.
Ja:
Ach... Mam nadzieję, że lepsze czasy szybko nastaną, gdyż ja i jak inni użytkownicy forum długo czekamy na jakieś konkretne informacje. Także dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


Także wiadomo już, że cała seria jest zawieszona i czeka na lepsze czasy... tylko pytanie: kiedy one nastąpią?
Być może "jutro" się dowiemy...

_________________
Co ja będę się rozpisywał, zapraszam:
"Reksio i Kretes: "Skarb Umuritu" [KOMIKS] - czyli, dlaczego Kretes zasłania dymkiem innych kolegów oraz gdzie znajduje się skarb Umuritu.
Ten kolor należy do Administratora dbającego o czystość i walczącego ze złem. Lepiej zacznij się zastanawiać nad sobą, kiedy ujrzysz ten kolor w swoim poście :)


Cz, 18 lut 2016, 17:35
YIM WWW
Bywalec Nory
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn, 3 cze 2013, 19:07
Posty: 51
Naklejki: 0
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Czy ktoś na tym forum może wie coś na temat tego kiedy wyjdzie epizod 2 i czy będzie tam reksio i czy gra wyjdzie na PC , bo z tego co pamiętam 1 epizod wyszedł w kwietniu 2013 a mamy teraz sierpień 2016 Ile można czekać, czy Aidem Media pożuciła ten projekt? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam!


Pn, 8 sie 2016, 20:45
Forumowy Artysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 22 lis 2007, 20:28
Posty: 316
Lokalizacja: Londyn
Naklejki: 3
Post Re: Kiedy epizod drugi?
Prawa do Reksia ma aktualnie Pani Halina Filek-Marszalek, które można wynająć na określony czas. Takie wynajęcie na przykład zaowocowało reklamą chrupków kukurydzianych albo Reksiowych gadżetów w Empiku dwa lata temu. AidemMedia nie opłaca się zwyczajnie kupić praw do Reksia na nowo, by stworzyć grę, gdyż popyt na te gry nie jest specjalnie duży.
Dodatkowo obserwując stronę internetową firmy można dojść do wniosku, że całkowicie rezygnują z gier komputerowych. Nie ma na nie odpowiedniego popytu. Aidemmedia aktualnie zajmuje się grami na urządzenia mobilne, pokroju "Parking Simulator" i podobne. Użytkownicy telefonów pobierają gry, które są darmowe. Płatne aplikacje nie uzyskują wystarczającej popularności, by ich produkcja wyszła na zero, a tym bardziej by przynosiła jakieś dochody. Darmowe aplikacje mają to do siebie, że wyświetlają reklamy, dzięki czemu developer może zarobić. Oczywiście gry pokroju "Parking Simulator" czy "Icomania" są dużo łatwiejsze do stworzenia. Nie wymagają potężnego silnika, obsady aktorskiej ani wewnętrznych filmików. CoS jest dużo droższe w produkcji i gdyby było grą darmową, nie przyniosłoby dochodów. Taki eksperyment został poczyniony z pierwszym epizodem i efekt jest taki, że twórcy ostatecznie zrezygnowali z kolejnych.

Przeglądając sklep można jeszcze zauważyć, że wszystkie gry z Reksiem zostały usunięte z oferty. Nawet CoS. Z kolei w sklepie play ostał się jedynie pierwszy epizod CoS2. nie ma już CoS, ani Skyline. Nie wiem, jak sytuacja wygląda na AppStore. Czy jakiś posiadasz iPhone mógłby się wypowiedzieć?

_________________
Avatar został wykonany przeze mnie.


Wt, 9 sie 2016, 12:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB! © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2013, 2019 phpBB Group.
Designed forum urobiony przez STSoftware dla PTF.
Tłumaczenie skryptu od phpBB3.PL