FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Zjawiska niewytłumaczone
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michcio
Ekspert w Dziedzinie Cementu


Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1319
Skąd: inąd

PostWysłany: 29 Sie 2008 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kosmosu,to może rozstrzygnę ^^. Wg. moich informacji, kosmos ciągle zwiększa swój obszar. Czyli jest skończony, ale ciągle rośnie.
Formy życia - tak, cywilizacje - nie dowiemy się.

Mycha: a to nie był łysy lis ;P? W tym nie ma nic dziwnego - życie.

A to wszystko to w 99% mity. Jeden coś powie, drugi powtórzy, trzeci ubarwi i się tak ciągnie...
_________________

Piszę poprawie po bangleszstańsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: 31 Sie 2008 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie wierzę w tzn Obcych, życie na jakieś planecie to jeszcze ujdzie <np. bakterie, glony> ale inteligentne formy życie, co to to nie. To pic na wodę i tyle, niech sobie mówią co chcą różni uczeni ale dla mnie to bujda na resorach hahaha
Powrót do góry
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 31 Sie 2008 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serapis napisał:
ale inteligentne formy życie, co to to nie
Skąd wiesz, co jest na innych planetach? Według mnie to może być życie i nawet tamte istoty mogą się doszukiwać życia na innych planetach, czyli nas - ludzi. cool
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 31 Sie 2008 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne wiecie, że mówi się o rządzie Stanów Zjednoczonych, który ukrywa obcych. Może jest w tym trochę prawdy?

Bardzo możliwe jest, że na dalekich planetach są inteligentne formy życia. W kosmos są wysyłane fale radiowe, ale być może kosmici wykorzystują trochę inną technologię?
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
xDominik
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82

PostWysłany: 31 Sie 2008 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo kosmici są mniej rozwinięci od nas język (może mają odpowiednik naszego średniowiecza czy coś język)

Jeżeli ogląda się filmy o ufo to zawsze oni umieją mówić po angielsku i są o wiele bardziej rozwinięci od nas, ale i tak na końcu jakiś człowiek musi ich zniszczyć język.
_________________
"No to jedziemy z tym koksem"
czerwony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 31 Sie 2008 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xDominik napisał:
Albo kosmici są mniej rozwinięci od nas język (może mają odpowiednik naszego średniowiecza czy coś język)
A może są bardziej rozwinięci? Wszystko możliwe.

xDominik napisał:
Jeżeli ogląda się filmy o ufo to zawsze oni umieją mówić po angielsku i są o wiele bardziej rozwinięci od nas, ale i tak na końcu jakiś człowiek musi ich zniszczyć język.
To w filmie. Ale w żadnym wypadku - moim zdaniem - nie jest tak w rzeczywistości.
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: 31 Sie 2008 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele planet może być zamieszkanych przez istoty rozumne. I nie koniecznie są one mniej rozwinięte od nas.
Wyobraźmy sobie taką jakąś rasę kosmiczną. Żyją sobie spokojnie w jakiejś bardzo zaawansowanej erze, a tu nagle dowiadują się, że jest też inna rasa -ludzie. I że są mniej zaawansowani od nich i nie wiedzą o tym, że oni wogóle istnieją.
Ja wierzę w kosmitów. I myślę, że kosmos ciągle poszerza swe granice.
Powrót do góry
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 31 Sie 2008 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była taka hipoteza, że dawno temu żyły istoty rozumne...
Znalazły planetę idealnie ułożoną, tak jak ich planeta i zrzuciły tam małe bakterie...
Po wielu milionach lat, bakterie zaczęły się przeradzać w coraz większe stworzenia...
Wyewoluowały na ptaki, gady, ssaki...i to co jest na ziemi...
Że niby tak powstało życie na ziemi...
Ale ja w to nie wierzę...
A wiecie, że ludzie niedawno wysłali w kosmos satelitę w której ukryli przekaz do kosmitów.
Narysowali tam człowieka z przyjacielsko otwartą dłonią...

Ja jestem człowiekiem wierzącym, ale uważam, że istnienie kosmitów wcale nie koliduje z wiarą...
Bóg stworzył świat - nauka pokazuje w jaki sposób...
Może stworzył małpy, a którymś małpą powiedział - Wy będziecie ludźmi i macie się rozmnażać tylko między sobą...będziecie moimi dziećmi i dał im duszę nieśmiertelną...
Pan Bóg mógł stworzyć też kosmitów...


Nieskończoność jest niepojęta...jak coś może być nieskończone...
A może wszechświat jet ogromną kulą...jeżeli tak to co jest poza tą kulą?
Skończono0ść wszechświata jest niepojęta, a nieskończoność również...


Ja myślę, że cywilizacja ludzka już dostatecznie się posunęła...

Mogliby wymyślić jeszcze leki na wiele chorób i kilka wynalazków, ale jestem przeciw klonowaniu ludzi...i eksperymentom genetycznym...i tym podobnym...


A propos tych dziwnych rzeczy to gdzieś podobno żyją niebieskie tygrysy...
A raz lekarz podobno widział nad łóżkiem umierającego kostuchę...
_________________
Credo in unum Deum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 31 Sie 2008 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Przybyszu,
Czytałem, że wielu biskupów mówi, że niewykluczone jest iż Bóg stworzył kosmitów.
Być może są bardziej rozwinięci, ale nie mają czegoś takiego jak fale radiowe, lecz np. jego odpowiednik którego Ziemianie nie odkryli i który nie jest kompatybilny z falami radiowymi.

Odnosząc się do tego co mówił Przybysz z Kurakis o tym, że nauka pokazuje co Bóg zrobił to czytałem, że podobno naukowcy odkryli w jaki "realny" sposób mogło się rozstąpić morze Czerwone.
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roostar
Roz-krecony


Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Jestes?

PostWysłany: 31 Sie 2008 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybysz z Kurakis napisał:
Ja jestem człowiekiem wierzącym, ale uważam, że istnienie kosmitów wcale nie koliduje z wiarą...
Bóg stworzył świat - nauka pokazuje w jaki sposób...
Może stworzył małpy, a którymś małpą powiedział - Wy będziecie ludźmi i macie się rozmnażać tylko między sobą...będziecie moimi dziećmi i dał im duszę nieśmiertelną...
Pan Bóg mógł stworzyć też kosmitów...


Nieskończoność jest niepojęta...jak coś może być nieskończone...
A może wszechświat jet ogromną kulą...jeżeli tak to co jest poza tą kulą?
Skończono0ść wszechświata jest niepojęta, a nieskończoność również...


Ja też jestem wierzący jakby co oczko

ale, To co pisze w Bibli to nie należy brać tego dosłownie, to wszystko są rózne przenośnie... np.

Jak Bóg stwarzał Świat, to Dzień i Noc stworzy łw trzecim dniu(czy któryms tam oczko ) więc skąd wzięły się te dwa pierwsze dni?

A tak poza tym to niepojęta jest dla człowieka i nieskończoność i nicość. Tylko Bóg pojmuje te dwie rzeczy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xDominik
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82

PostWysłany: 31 Sie 2008 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Euresanda napisał:
I nie koniecznie są one mniej rozwinięte od nas.

>> Mi tylko chodziło, że ludzie wytworzyli sobie mit, który polega na tym, że kosmici są lepiej rozwinięci od nas język.

przybysz z Kurakis napisał:
Ja jestem człowiekiem wierzącym, ale uważam, że istnienie kosmitów wcale nie koliduje z wiarą...
Bóg stworzył świat - nauka pokazuje w jaki sposób...
Może stworzył małpy, a którymś małpą powiedział - Wy będziecie ludźmi i macie się rozmnażać tylko między sobą...będziecie moimi dziećmi i dał im duszę nieśmiertelną...

>> Biblii nie można brać dosłownie język. U Boga jeden dzień może trwać ileś tam lat. Może Bóg stworzył jakieś małpy by za "kilka godzin" (dla nas mogłyby to być miliony lat) wyewoluowały w ludzi.

przybysz z Kurakis napisał:
Pan Bóg mógł stworzyć też kosmitów...

>> Może Bóg jest kosmitą język.

przybysz z Kurakis napisał:
Mogliby wymyślić jeszcze leki na wiele chorób i kilka wynalazków, ale jestem przeciw klonowaniu ludzi...i eksperymentom genetycznym...i tym podobnym...

>> Ja klonowanie jako tako popieram w jednym przypadku. Np. Gdy się rodzisz lekarze klonują twoje np. serce. I potem jeżeli w dorosłości musiałbyś mieć przeszczepiane to można by użyć właśnie tego "klona".

Grześ napisał:
Odnosząc się do tego co mówił Przybysz z Kurakis o tym, że nauka pokazuje co Bóg zrobił to czytałem, że podobno naukowcy odkryli w jaki "realny" sposób mogło się rozstąpić morze Czerwone.

>> Tez o tym czytałem. Podobno na jakiejś wyspie był wulkan który swoją wybuchem spowodował trzęsienie ziemi, które rozstąpiło się może czarne.
_________________
"No to jedziemy z tym koksem"
czerwony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 31 Sie 2008 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roostar napisał:
Jak Bóg stwarzał Świat, to Dzień i Noc stworzy łw trzecim dniu(czy któryms tam oczko ) więc skąd wzięły się te dwa pierwsze dni?
Bóg na prawdę nie stworzył świata w 7 dni, to tylko przenośnia. Tak się tylko mówi - ksiądz to mówił na religii jakieś dwa lata temu..

xDominik napisał:
U Boga jeden dzień może trwać ileś tam lat. Może Bóg stworzył jakieś małpy by za "kilka godzin" (dla nas mogłyby to być miliony lat) wyewoluowały w ludzi.
U Boga nie ma czegoś takiego jak czas, istnieje poza czasem. Można to zrozumieć tak, że wszystko dzieje się u Niego w jednym czasie. Oczywiście to tylko hipoteza.
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 01 Wrz 2008 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblię należy brać dosłownie...
Ale nie wszystko z biblii...Nowy testament na pewno...
A w starym to niektóre rzeczy są tak dziwnie przedstawione...
_________________
Credo in unum Deum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 24 Paź 2008 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak myślicie, czy wszechświat ma koniec, jak nie to co...jak może ciągnąć się i ciągnąć, a skoro byłby gigantyczną kulą to co jest za nią.
Koniec jest niepojęty, ale i nieskończoność również...
Co wy o tym sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 24 Paź 2008 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też bym chciał to wiedzieć, nie mam pojęcia. Gdyby była jakaś mapa kosmosu. xP ale w takim razie musi coś być poza mapą. A może po prostu idąc dalej w jednym kierunku znaleźlibyśmy się na samym początku i tak w kółko? Może tak specjalnie jest to zrobione, byśmy nie odkryli prawdy? Ciekawe co było jeszcze przed dinozaurami, a co jeszcze wcześniej..

BTW, daj to coś o UFO tutaj co w założonym przez Ciebie temacie, już zamkniętym, to dosyć ciekawe. uśmiechnięty
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group