FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ciekawostki w plikach gier z Reksiem

 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Ogólnie o Starej Serii Gier z Reksiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy to jest Interesujący temat ?
Tak
83%
 83%  [ 10 ]
Nie
16%
 16%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 12

Autor Wiadomość
Paweł96
Starszy Dźwigowy


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 532
Skąd: z Szangri-La

PostWysłany: 27 Lut 2010 09:26    Temat postu: Ciekawostki w plikach gier z Reksiem Odpowiedz z cytatem

Wiem że podobny temat prawie rok temu założyłem, ale tamto było o plikach fld(od labiryntów w RiKN).
Teraz chce napisać coś o wiele ciekawszego uśmiechnięty
Otóż gdy przepatrywałem główne pliki gry Reksio i Wechikuł Czasu znalazłem bardzo ciekawą informacje.
Jak się okazało plik bloomoodll.dll to nie żadna biblioteka, tylko program który operuje na plikach gry, tzn. na przykład właśnie ten program odczutuje pliki gry bardzo szczęśliwy
Przy okazji się dowiedziałem(tak przypuszczam), że pliki grier z Reksiem typu animacje itd. to nic innego jak zwykłe pliki graficzne tylko tyle że zaszyfrowane XOR-em(http://pl.wikipedia.org/wiki/Xor).
Jest tylko jedna bariera do odszyfrowania takich plików zaszyfrowanych xorowaniem... trzeba znać hasło, którym dany plik został zaszyfrowany, ale, ale, znalazłem też w głównym pliku gry(w tym wybadku Wechikul.exe), że w pewnym miejscu pliku jest taki śmieszny ciąg liter, cyfr i znaków...
Możliwe że to jest klucz do odxorowania uśmiechnięty bardzo szczęśliwy
Jeszcze się nad tym pomęcze bo to ciekawy temat, jeśli coś znajdę to dam znać oczko
Jeśli chcecie to możecie sami poszukać, ale to bardziej dla osób które mają jakiekolwiek pojęcia jak to wysztko można oglądać od środka uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Ogólnie o Starej Serii Gier z Reksiem
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group