FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Reksio i Przygoda na twardym dysku [opowiadanie]

 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Opowiadania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AdamMag
Norman


Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 173
Skąd: z Waverly Place

PostWysłany: 19 Lip 2010 19:56    Temat postu: Reksio i Przygoda na twardym dysku [opowiadanie] Odpowiedz z cytatem

To moje pierwsze opowiadanie i naprawdę się starałem.

Rozdział 1: Bezsenna noc

Na podwórku panuj cisza, tak dokładnie to nie bo ciągle coś szeleszczy w warsztacie.
-Nie zasnę po takiej dużej ilości batoników zbożowych! Tylko jedno może mi pomóc.- powiedział
Kogut Wynalazca i otworzył wielką niewidoczną gołym okiem pokrywę obok łóżka. To było zejście do piwnicy.
Usiadł tam na starym rodzinnym fotelu i przeglądał fotografie i pamiątki ze swego dzieciństwa.
Nagle zobaczył mysz. -A! Mysz!- wrzasną. Zeskoczył z fotela, chwycił miotłę i łuu bu du, mysz uciekła
do kąta i schowała się w dziurze. Wtedy zobaczył na ścianie wisiał plakat "Kur Wars". Kogut spostrzegł,
że za plakatem jest niewielkie wgłębienie. Ściągną plakat i zobaczył szkice, kasety i jakiś mały wyłączony
komputer. Zaczyna przeglądać szkice. Przedstawiały one: Jajo Śmierdzi, Teleport Haosu i MONOLIT.
Wtedy do piwnicy schodzi Kornelek, i atakuje Koguta Wynalazcę, który próbuję bronić się chwytami karate.
Nagle stają bez ruchu. - Co się dzieję?- zapytał głosem Złego Kuratora. - To się dzieje, hałasujecie tak, że nie można
spać.- powiedział AdamMag, machając swoją magiczną różdżką. - Co się stało?- zapytał Adam Kornelka.
- By-by-łem ba-ba-rdzo przestraszony, co zrobicie gdy się dowiecie- odpowiedział na pytanie zawstydzony Kornelek.
Adam podchodzi do szkiców i ogląda je zdziwiony. - Monolit? Chcesz powiedzieć, że to ty wpakowałeś Reksia, Kretesa i wujka do trzeciego
wymiaru?- pyta Adam robiąc wielkie oczy. - Nie, to nie moja wina. Chciałem tylko zostać znów kimś, więc ja i moje
kurze móżdżki opracowaliśmy metodę podróży między wymiarami. Wreszcie rozmieścili monolity we wszystkich wymiarach i wysłaliśmy
jeden na ziemię. Nie mogliśmy wiedzieć, że pierwsi je odnajdziecie. Kiedy wróciliście z wysłałem wiadomość o zakończenie
projektu i wszystkie monolity zniknęły.- usprawiedliwił się Kornelek. Zaklęcie Adama przestało działać i wszyscy poszli spać.
A nad ranem...

Co było nad ranem?
Do czego może posłużyć monolit?
Oraz jak to coś może działać dowiecie się z kolejnej części "Reksio i Przygoda na twardym dysku"
_________________
JUŻ WIERZĘ!!! Potrafię tworzyć strony internetowe
Pozdrawiam wszystkich: AdamMag
Kolekty- otwórz mój kuferek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 19 Lip 2010 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę błędów, zwłaszcza interpunkcyjnych. Dialogi od nowej linijki powinny być. W wielu miejscach enter zamiast spacji. Ale nawet ciekawe. Gdyby nie poprzednie błędy byłoby wyżej. Tak to 5,5/10. Szczerze, to komiksy wychodzą ci dużo lepiej.
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 20 Lip 2010 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błędy wymienił już Luk. Faktycznie, scenariusz nawet dobry, wyeliminuj te błędy, a będzie b. dobrze oczko 5/10.
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
kongrim
Norman


Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 140
Skąd: z Forumowego opowiadania

PostWysłany: 20 Lip 2010 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powineneś to nazwać ,, Reksio i Tajemnica Monolitu " . Naprawdę fajne 7/10 czekam na kontynuację .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AdamMag
Norman


Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 173
Skąd: z Waverly Place

PostWysłany: 20 Lip 2010 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie to nie kongrim, ale o tym dowiesz się w następnym rozdziale.
_________________
JUŻ WIERZĘ!!! Potrafię tworzyć strony internetowe
Pozdrawiam wszystkich: AdamMag
Kolekty- otwórz mój kuferek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagicOfBudyn
Norman


Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 189
Skąd: Union Of Europe

PostWysłany: 20 Lip 2010 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe opowiadanie, choć troszkę błędów. Ale fabuła ciekawa uśmiechnięty .
_________________
Pozdrawiam wszystkich, MagicOfBudyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nieznany
Działacz Podziemia


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 535
Skąd: Z... z... A, nie chcę zmyślać. xD

PostWysłany: 20 Lip 2010 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słabe. Przymuszałem się, by przeczytać, bo chciało mi się szybko uciec do innego tematu. To przez klikanie entera i nienaturalną prędkość akcji. No i jeszcze jeden błąd... ,,Haosu"!
Ocena 3/10-z tłumaczenia Języka Ocen jest to określenie ,,Haos".
_________________

,,Aż się można popłakać przez to, co się tu porobiło..."
Nieznany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Opowiadania
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group