FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

My new opko

 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Opowiadania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
donat98
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 357
Skąd: Sam zgadnij.

PostWysłany: 13 Paź 2010 22:48    Temat postu: My new opko Odpowiedz z cytatem

Hello! Dzisiaj umieszczę tu pierwszy rozdział mojego opka o Sknerusie McKwaczu.

ROZDZIAŁ 1

To był pozornie zwykły dzień w Kaczogrodzie. Pozornie. Wszystko toczyło się jak trzeba. Donald odpoczywał zmęczony nicnierobieniem. Siostrzeńcy właśnie wesoło wybiegli ze szkoły. Diodak kroczył do urzędu patentowego z nowym wynalazkiem. A Sknerus pływał w pieniądzach. Gdy nagle...
-Panie McKwacz!-Zawołał Dossier.-Przyszła dzisiejsza poczta! Jest wśród nich list ze Szkocji!
Sknerus oderwał się od budowania zamku z pieniędzy i popędził po list. Otworzył go, i zaczął czytać:
"Drogi Sknerusku! Jak wiesz, odkąd nas wykurzyłeś ze skarbca mieszkam w naszym rodowym zamku. Nasza siostra, Hortensja, niestety nie jest już na tym świecie. Mam nadzieję, że spotkała tatę i mamę. Ale nie o to mi chodzi. Naszemu rodowi zaczęły zagrażać poważne kłopoty! Syn dobrze ci znanego Argusa Wiskerwilla jest jeszcze bardziej mściwy niż ojciec! Grozi zburzeniem zamku! Wiem, że jesteś stary, ale myślę, że pozostały ci dawne siły. Donald, jak wiem jest już dorosły, a Della urodziła dzieci. Jeśli będą chcieli z tobą jechać, to nie zabraniamy! Nawet będzie lepiej. W końcu to obecni >>ostatni z klanu McKwaczów<<.
Czekamy na ciebie.

Matylda i Scottie
"

Sknerus na chwilę zamarł w bezruchu. Przypomniał sobie dawne czasy. Zdołał wykrztusić tylko:
-P-panno Dziab, proszę wezwać moich siostrzeńców.
-Już się robi, szefie.
McKwacz wspominał dalej. Z transu wyrwał go okrzyk Donalda:
-Wujku? WUJKU!! Dlaczego nas wezwałeś?! Tylko mi nie mów, że wtym liście z Glasgow...
-... moja siostra pisze, że mamy pojechać do Szkocji.-Dokończył Sknerus.
-Wiedziałem! Wiedziałem! Tym razem nie dam się w to wciągnąć!-Krzyczał Donald.
-Bez gadania! Rusz swój leniwy kuper!-Wrzasnął jego wujek.-Jutro rano lecimy!
A w "kryjufce" Braci Be...
-He, he... A my będziemy tam już dziś wieczorem.-Powiedział 176-671. Sknerus nie wiedział, że zainstalowali w skarbcu podsłuch...

CZY DONALD SIĘ ZGODZI?
CO KNUJĄ BRACIA BE?
I DLACZEGO TO NIE OPOWIADANIE O REKSIU?

Tego dowiecie się w rozdziale 2.
_________________
Na co komu boczek? Jak Mroczni Panowie z Gazowni porywają bezbronnych hobbitów? Czy można oswoić Dzikiego Słonia Z Serem Zamiast Głowy? Kiedy następny rozdział? Czy w kosmosie spotkasz Szwejka? I czy Mały Rycerz jeszcze powróci? O tym i wielu innych rzeczach dowiesz się tutaj.

Czy mopsy mogą być biznesmenami? A może przepowiadają przyszłość, jak Ciszu? Czy Kleria nie jest wymysłem? Jakie następne taśmy opublikuje "Wtył"? Czy niedźwiedzie są w rzeczywistości klaustrofobami? I czy papuga może być masonem? Tego być może dowiesz się o tu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kolo987654321
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 305
Skąd: Jak to skąd? Przecie z Krakowa.

PostWysłany: 14 Paź 2010 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh lubię Sknerusa.
Kilka błędów typu: kryjufce.
Fajne... 8/10 Tylko krótkie....
powiem że sam piszę taką książkę ale na razie jestem na 7 stronie. oczko [/quote]
_________________
Zapraszam do czytania mojej własnej totalnej porażki w trasie! http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?t=6819
http://www.cartoonnetwork.pl/tpwt Stwórz własną postać z totalnej porażki.
http://kolekty.pl/Kolo Kliknij! To super stronka!
Wehikuł czasu totalnej porazki - CZEKAM!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
donat98
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 357
Skąd: Sam zgadnij.

PostWysłany: 14 Paź 2010 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótkie, bo to jakby wstęp. A "kryjufka" napisałem specjalnie, bo Bracia Be, jako złodzieje niezbyt dobrze (na pewno) uczyli się w szkole. I nawet np. we "Władcy Missisipi" na drzwiach był napis "Uwaga! Kryjufka Braci Be, straszliwych, żecznych piratuw!". Więc dlatego.
_________________
Na co komu boczek? Jak Mroczni Panowie z Gazowni porywają bezbronnych hobbitów? Czy można oswoić Dzikiego Słonia Z Serem Zamiast Głowy? Kiedy następny rozdział? Czy w kosmosie spotkasz Szwejka? I czy Mały Rycerz jeszcze powróci? O tym i wielu innych rzeczach dowiesz się tutaj.

Czy mopsy mogą być biznesmenami? A może przepowiadają przyszłość, jak Ciszu? Czy Kleria nie jest wymysłem? Jakie następne taśmy opublikuje "Wtył"? Czy niedźwiedzie są w rzeczywistości klaustrofobami? I czy papuga może być masonem? Tego być może dowiesz się o tu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marta
Operator Łopaty


Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 142

PostWysłany: 14 Paź 2010 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego "kryjufka" była w cudzysłowie, tak swoją drogą. oczko
Opowiadanie zapowiada się ciekawie. Nie widzę żadnych błędów ortograficznych, ani interpunkcyjnych. Wszystko ładnie, przejrzyście. Oceniam na 8,5/10 oczko
_________________
Moderuję pomarańczowym.

Byłam M@rtusia 1995 oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
donat98
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 357
Skąd: Sam zgadnij.

PostWysłany: 14 Paź 2010 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwójeczka.

ROZDZIAŁ DRUGI

-Dlaczego nie ja?! Po tylu przygodach w tym zakurzonym Pokopanym należy mi się wyjazd do Szkocji!-Denerwował się Kretes.
Ale wróćmy do kaczorów (jednak w samolocie i z Donaldem).
-No dobra! Ale płacisz mi 30 centów za godzinę!-Powiedział siostrzeniec Sknerusa.
Lot przebiegał spokojnie. Ale oprócz naszych bohaterów nie było nikogo, oprócz kaczorów. Sknerus wziął ze sobą dziesięciocentówkę. Ale lepiej by było, gdyby jej nie brał. Magika de Czar... yhym... "wyczartetowała" samolot. Leciała za nimi. McKwacz nie wiedział, że czekają na niego niespodzianki. Takie jak...
-Nie próbujcie skakać! Mamy pistolety, a przy okazji jest za wysoko!-Wrzasnął pilot.
-Miałeś rację dziadku! Lepiej lecieć wtedy, kiedy kaczory!-Powiedział do niego zastępca. Obaj od początku wyglądali podejrzanie. Tak samo jak steward. Sknerusowi wydali się oni podobni do...
-Zaraza Be i jego wnuczkowie, tak? Już wiem, dlaczego ta lampa wyglądała dziwnie. Ale nie dam wam kluczy od skarbca! Ani dziesięciocentówki!-Powiedział.
-Właśnie! Ta dycha jest MOJA!-Wrzasnęła Magika. Na szczęście uderzyła w ich samolot. Obie maszyny zaczęły spadać. Oszołomieni Bracia Be niechcący strzelili w panel sterowania. Każdy miał jeden nabój.
-Dobra! Bierzcie SCSR*-y i wyskakujcie!-Krzyknął Sknerus.
A w zamku...
-Pani Matyldo, słyszałem jakiś huk! Jakby samolot zderzył się z samolotem!-Powiedział Scottie.
-Eee, przesłyszałeś się. Na pewno nie...-Uspokajała go siostra McKwacza.
-Dzień dobry!-Z tymi słowami Donald spadł na stół.
-Ał! Twarda podłoga była w tych zamkach!-W tym momencie zlecieli siostrzeńcy.
-Siostro! Scottie! Ale wyrosłeś!-Tym razem Sknerus "zaliczył glebę".
-Sknerusie!-Do swojego brata podbiegła Matylda.
-Hm... Co to za hałas?- Spytał McKwacz.


NO WŁAŚNIE, CO TO ZA HAŁAS?
JAK MA NA IMIĘ SYN ARGUSA WISKERWILLA?
I DLACZEGO CHCE ZBURZYĆ ZAMEK?

Tego dowiecie się z Rozdziału 3.


I jak?

*SCSR=Spadochron Cudnie Się Rozkładjący-Patent Diodaka nr 398710
_________________
Na co komu boczek? Jak Mroczni Panowie z Gazowni porywają bezbronnych hobbitów? Czy można oswoić Dzikiego Słonia Z Serem Zamiast Głowy? Kiedy następny rozdział? Czy w kosmosie spotkasz Szwejka? I czy Mały Rycerz jeszcze powróci? O tym i wielu innych rzeczach dowiesz się tutaj.

Czy mopsy mogą być biznesmenami? A może przepowiadają przyszłość, jak Ciszu? Czy Kleria nie jest wymysłem? Jakie następne taśmy opublikuje "Wtył"? Czy niedźwiedzie są w rzeczywistości klaustrofobami? I czy papuga może być masonem? Tego być może dowiesz się o tu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AdamMag
Norman


Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 173
Skąd: z Waverly Place

PostWysłany: 15 Paź 2010 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BARDZO uwielbiam przygody Sknerusa McKwacza.
Trochę się pogubiłem w drugim rozdziale, ale pierwszy był dobry.

1 Rozdział
9,5/10

2 Rozdział
8,5/10
_________________
JUŻ WIERZĘ!!! Potrafię tworzyć strony internetowe
Pozdrawiam wszystkich: AdamMag
Kolekty- otwórz mój kuferek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
reksio2
Działacz Podziemia


Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 543
Skąd: warszawa(POLSKA)

PostWysłany: 19 Paź 2010 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne hahaha hahaha hahaha hahaha
_________________
witam,reksio2 jestem reksioFANEM
WITAM,REKSIO2 JESTEM REKSIOfanem

GUITAR FAN!

małe LITERKI są lol (duże też są lol)


PACMAN jest super!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
@tin
Starszy Norman


Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 223
Skąd: Dęblin

PostWysłany: 20 Paź 2010 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BARDZO fajne opowiadanie !
7/10 bo trochę za krótkie język
_________________
Teraz znowu jestem atinem uśmiechnięty Nazywam się @tin !!!
Klikajcie w link : http://kolekty.pl/atin5555



Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Opowiadania
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group