FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Opinie o grze (ze SPOILERAMI)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Reksio i Kapitan Nemo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 15 Paź 2006 19:16    Temat postu: Opinie o grze (ze SPOILERAMI) Odpowiedz z cytatem

Hmmm...

No ciekaw jestem opinii tych co grę przeszli. Co było ok, co nie było ok. Jak wam sie podobała fabuła (wyjątkowo rozbuchana) No i generalnie, czy po dwóch latach oczekiwanai jesteście zadowoleni...

Bardzo proszę o przynajmniej kilka zdań na opinię, ok? uśmiechnięty Tu nie nabijamy postów.
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tyranosaurusrex212
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 368

PostWysłany: 15 Paź 2006 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gra bardzoooo fajna ale ciekawi mnie co robi KN(Kapitan nemo)gdy jego córka KMH odeszla w przyszłość.Ale nie o tym.Gra fajna ale na trudnyym poziomie sterowanie nautilusem to zmora.To znaczy że gra jest dopracowana i cool.

I właśnie po zielonej szkole(Piątek)zaczynam kontynuacje RiKN
_________________
To jaaa.Willyfrog212
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 15 Paź 2006 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to najlepsza część przygód reksia.
Fabuła bardzo ciekawa.
Co do fabuły najlepsze momęty były w Sznagrila,a nie ciekawych nie było uśmiechnięty .
A co do minigier najlepszą była jazda bryczką,a najgorszą było kopanie z tymi mumionkami. oczko
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mycha
Starszy Norman


Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 281
Skąd: z otchłani...

PostWysłany: 15 Paź 2006 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy tak, podzielmy to na kilka części:
1. Fabuła - zdecydowanie najlepsza z wszystkich części. Skomplikowana, ciekawa, jest w niej wszystko. Nie pozostaje niedomówień i taka fabuła to meastria. Szczególnie mi się podobało to stopniowe odkrywanie obrazów w komnatach.
2. Elementy przygodowe - Tu też niczego nie można się uczepić, a najlepsze te zagadki. Mapa, kod czy też naprawa statku były świetne.
3. Elementy zręcznościowe - Bardzo fajne, trochę się trzeba namęczyć, ale satysfakcja z przejścia jest wystarczającą rekompensatą. Kolejna ocena celująca.
4. Poziom trudności - 2 poziomy, na początku podchodziłem do tego sceptycznie, ale są dobrym rozwiązaniem. Nawet na poziomie łatwym trochę się pomęczyłem z mumionkami i ucieczką przed wyznawcami, ale jak już pisałem satysfakcja po przejściu jest ogromna. Najtrudniejsza gra z Reksiem.
5. Teksty - świetne, dawno się tak nie uśmiałem. Najlepsze były mniemania Rollingstone'a, "ten pan już odbył kilka lotów nad kukułczym gniezdem", "szlauch trafił moją równowagę" i "a ja potem będę znosił jajka" i tak by można wymieniać. Świetny humor.
6. Podsumowanie - Najlepsza gra z Reksiem, warta każdego grosika wydanego za nią i warto było czekać tyle czasu. Mam tylko nadzieję, że następne części będą jeszcze lepsze i nie trzeba będzie tyle na nie czekać.
I mam nadzieję, że Reksiów będzie dużo więcej.

THE END.
_________________
Amigos, no more tears...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 15 Paź 2006 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszedłem część tej wspaniałej gry, ale już zobaczyłem jaka ona jest super. język
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 17 Paź 2006 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki tym wszystkim, którzy coś mi tu w tym wątku napisali. Szczególnie opinia mychy jest super pro. No i czekam na więcej...

Ja tu siedzę po weekendach, podsyłam podpowiedzi, aktywnie uczestniczę w dyskusjach, a wam się nie chce trzech zdań sklecić uśmiechnięty

I żeby wszystko było jasne - wszelka krytyka etc będzie również mile widziana. Może zahaczę tu nieco o banał, ale te gry robione są dla was, nie dla recezentów, sprzedawców, dziennikarzy etc. Mnie najbardziej interesuje wasza opinia, jako graczy.
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 17 Paź 2006 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dodam:
Derwowałem się podczas układania torów i 2 kopania(to oczywiste dlaczego).
Według mnie ten poziom z tymi dzikami był nudnawy(oprucz jaskini)bo nie można było gadać z dzikami.A te krzewy(żeby doszły do Nornika)były średnie.
To moja krytyka.
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Guzik
Norman


Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 152
Skąd: z miasta

PostWysłany: 17 Paź 2006 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krytyka
Zgadzam się z Tobą Grześ, najgorszy był Dziki Zachód. Mało śmiechu, prawie nic. Można było dać więcej dialogów i innych elementów gry. Wydaje mi się, że tego Zachodu nie chciało się wam robić... Ale to wnioskuje po stopniu dopracowania dialogowo-fabularnego, że tak powiem. I to chyba tyle krytyki, chociaż... Może ten początek przydługi, mógł trochę w końcu nudzić. Mogliście coś zrobić w tym Londynie, na tle wyruszenia w podróż Sir Frogg'a, coś może a'la poszukiwania mieszkania Holmes'a... Ale to podobne do Paryża... Ale mogliście coś tam dać. Może za mało jeszcze elementów logicznych, jak piramida w Szan-gri-la.

Pochwały

Naprawdę fajne dialogi, ale najbardziej się uśmiałem, jak czarne kury "rozmawiały" z Reksiem i Kretesem. I w ogóle "zapisał w widocznym miejscu" uśmiechnięty Słabo pod tym względem wypadł właśnie ten Zachód.
Fajne są nazwy np. Shlafrok, Kopacze, Skrzynka umarlaka, Chuck Nornik... Fajne nawiązania do rzeczy z naszego świata.
Fabuła jest bardzo różnorodna, ciekawie wykorzystaliście motywy z poprzednich części, np. dziury w posągu. I w ogóle zanim się tak na dobre przyzwyczailiśmy do otoczenia, bach i inne państwo/kontynent.
Fajne el. zręczn. Trudne, ale dzięki temu większa radość z przejścia. Logicznie zrobiony lot balonem, może czerwonak środkiem przelecieć, jak balon przedziurawiony, to gaz szybciej ucieka... Fajne były labirynty, wolę takie niż te z krasnoludkami np.
To chyba tyle...
_________________
Milczenie jest złotem... Ale ja wolę platynę uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 17 Paź 2006 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne są te zapisy w szufladkach i epizody. uśmiechnięty
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stasiopodroznik
Bywalec Nory


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 78

PostWysłany: 18 Paź 2006 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kAPELUSZNIKU, ja nie będę opiniował, bo nie lubię słodzić facetom, a tym bardziej grupie facetów ...

Ja jak każdyt stasio mam zawsze pytanie - czy dobrze rozpracowałem nawiązanie do neverhooda, czy może to była "własna" twórczość ?
_________________
Powoli zwracam honor za SOFT ... REJS i gra muzyka oczko

Znaczy się, rozkręca się ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 18 Paź 2006 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My bardzo lubimy neverhood'a i pewnie co jakiś czas mniej lub bardziej się gdzieś do niego zbliżamy.

w Nemo jedyną rzeczą, o której my dobrze wiemy, że może kojarzyć się z neverhoodem, i możnaby nawet je podciągnąć pod cytat, są komnaty z historią starożytnych kretonów.
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Topek
Doradca Budowlańców


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 905

PostWysłany: 18 Paź 2006 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc i ja dołączyłem do grona osób, którzy przeszli RIKN. Teraz podziele się swoją opinią.

Razem z Michałem (7 lat) i Agatą (10 lat) przeszliśmy Reksia w ok. 12,5 h. Rodzeństwo przechodziło przygodówki, ja zaś zręcznościówki i tzw. logiczne. Graliśmy bez pośpiechu, bo po co on nam ? uśmiechnięty

Fabuła jest strasznie rozwinięta (oczywiście to dobrze). Dużo wątków i po prostu dużo się dzieje. Co chwila przechodzisz dalej i dalej. I to jest super.. Także fabuła zdecydowanie najlepsza ze wszystkich gier z Reksiem. I chciałbym tu nawiązac do dzikiego zachodu: tam się dzieje mniej niż gdzieś indziej, ale może to celowo ? Może powinno być tak właśnie "smętnie, spokojnie i zaspale" ? Bo właśnie z tym mi się kojarzą takie małe miasteczka na dzikm zachodzie. I dodatkowe plusy za Chucka (świetnie ujęta jest jego siła i sprawność, i akcent też bardzo szczęśliwy )

Gry zręcznościowe i logiczne- ich jest naprawde sporo. Praktycznie co chwila się pojawia nowa. I musze przyznać że maciie fajne pomysły na te gry (moje ulubione to balon, dorożki i.... drugie wykopaliska- najlepsza gerka logiczno- zręcznościowa w całej serii). Tak trzymać !

Scenariusz- co tu dużo mówić, chyba każdy wie że dialogi (i monolog uśmiechnięty ) to najlepsze w Reksiu. Są naprawade śmieszne, a Kretes to wymiata po prostu. No i Chuck też. W RIKN są bardzo rozbudowane i długie sekwencje filmowe. Intro jest długie, ale skoro jest śmieszne to dlaczego nie ma być długie ?

Wspomnę też o poziomie trudności i szufladach. Poziom trudności dobrze, że jest podzielony. W takiej sytuacji ja mogę grać na poziomie dostosowanym do swojego wieku, tak samo Michał.
Szuflady to też fajny pomysł. Wcześniej nie było możliwości grać osobno na jednym komputerze w Reksia. Teraz jest, co ułatwia granie mi i rodzeństwu.

A minusy?
Po pierwsze brak czegoś (Szalony Kapelusznik wie czego, wy się domyślcie hahaha )
Po drugie zapis stanu gry. On jest dobry, ale mógłby być lepszy. Mianowicie połączyć sposób zapisywania z Nemo ze sposobem zapisywania z Czarodzieji i Wehikuły. W ogóle można tak ?
A ostatni minu to ... za szybko się skończyło uśmiechnięty .

Na RIKN warto było czekać i warto było wydawać 50 zł. Inne, gorsze gry kosztują dużo więcej a nikt nie narzeka. Więc nawet można by dołożyć za te nieprzespane noce i litry kawy rankiem uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Topek
Doradca Budowlańców


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 905

PostWysłany: 18 Paź 2006 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kto powinien wedzieć o co chodzi, wie. I nie pytajcie MNIE o nic. Przypominam że to temat o opiniach o Nemo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 18 Paź 2006 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja szybko odpowiem, bo to moja wina, a potem usunę te pytanka, żeby nie zaśmiecać wątku.

Ponad rok temu odbył się konkurs na wierszyk-list Kretesa do Molly. Nagrodą miało być umieszczenie listu w Nemo. wygrał AdacCho. No i niestety kompletnie o tym wszystkim zapomniałem, za co samego AdaCho przeprosiłem i przepraszam publicznie jeszcze raz. Ale coś wykombinuję, żeby to zrekompensować...

Jak dobrze pogrzebiecie tu na forum w starych wątkach to traficie gdzieś na te wierszyki.

Dzięki Topek za recenzję uśmiechnięty
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Topek
Doradca Budowlańców


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 905

PostWysłany: 18 Paź 2006 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę uśmiechnięty

A ja o wierszyku nie chciałem mówić bo to mnie nie dotyczy. Lepiej by było żeby opowiedzieli o tym "zamieszani w tą aferę". No i się wypowiedzeli bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Reksio i Kapitan Nemo
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group