FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Rozmowa o RiKwA! ze spoilerami
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Reksio i Kretes w Akcji!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 22 Mar 2007 18:01    Temat postu: Rozmowa o RiKwA! ze spoilerami Odpowiedz z cytatem

w tym oficjalnym wątku wolna amerykanka, jak ktoś nie chcę znać szczegółów lepiej niech nie zagląda uśmiechnięty
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: 22 Mar 2007 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to, od czego by tu zacząć to może tak po kolei.

Intro jak zawsze wspaniałe jak i dawka humoru która się w nim znalazła jak zwykle mnie nie zawiodła. Ciekawe jest również playstation naszych bohaterów bo na korbkę.

Zacząłem grę oczywiście od początku czyli etapów Skarbu piratów i tutaj muszę bardzo pochwalić już pierwsze etapy a mianowicie jak narazie mogę ocenić tylko 3. Są trudne i trzeba się czasami nielada natrudzić by nasz reksio, że tak powiem nie poszedł do nieba zobaczymy jak pójdzie mi dalej.

Teraz skomnym zdaniem coś o Ufo. Powiem tyle typowa strzelanka z ciekawym elementem zdobywania nowych udoskonaleń do broni. I tu bardzo spodobała mi się kwestia Kretesa "No, co za irytujący typ" jak do tej pory udało mi się ukończyć 4 levele.

Etap czarodzieji spodobał mi się najbardziej i to właśnie na nim skupiłem swoją uwagę grając większość czasu w niego. Przeszkody naprawdę utrudniają lot jak i nie wspomne już o drobiu chaosu. Jednak wystarczy skupić swoją uwagę i efekt jest niesamowity. Ukończyłem 11 lvl z 12lvl z czego ten ostatni wydaje się trduny mam nadzieję, że podołam.

To tak teraz coś o etapach Wechikułu, nie grałem w to za długo jeszcze, ale tak na pierwszy efekt jest to niezła zabawa na logike. Trzeba robić wszystko powoli i z namysłem a wszystko wyjdzie. Fajne jest to, że każda z postaci ma swoje specyficzne zdolności do robienia czegoś np. Reksio ma swoje pojemne kieszenie a Kret Kretes może kopać.

Etapy Kapitana Nemo są następujące w stylu podziemi znanych nam z wyżej wymienionej gry. Tyle tylko, że tak zwane mumionki są fajnie urozmaicone mają nowy wygląd. No i jak wiadomo jest trudniej i bardziej wszystko zostało podbudowane. Bawiłem się też troszkę edytorem, można stworzyć naprawdę ciekawe plansze jakie sobie tylko zapragniemy. Ja osobiście napoczątek pobawiłem się trochę w "wysadzanie mumionków".

Reasumując gra jest naprawdę rozbudowana i powinna zadowolić każdego gracza zręcznościówek. Najważniejsze jest też to, że jak zwykle nie zabrakło humoru znanego nam z serii Przygód Reksia!

Osobiście polecam planszę czarodzieji lot na miotle, ale to już według uznania oczko
Powrót do góry
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 22 Mar 2007 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za pierwsze wrażenia.

ja dodam tylko, że cała grę na gwałt ułatwialiśmy przed wydaniem, bowiem była .... dużo trudniejsza uśmiechnięty

aaa.... polecam odpalenie helpów i uzywanie pauzy oczko

z czasem ujawnie na forum kilka ciekawostek, opwowiem jak mozna wymieniać się poziomami i cozywiście.....hehe... ujawnię cheaty
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 22 Mar 2007 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie Dzięki AdaCho z podzielenie się tymi szczegółami uśmiechnięty.
Ja napiszę jutro(o ilę dostanę hahaha ).
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kondi
Pod-ziemniak


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 1104
Skąd: Z Chrzanowa

PostWysłany: 22 Mar 2007 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są kody do tej gry?!Łał, ale super!Teraz to typowa zręcznościówka!
_________________
Zapraszam do opowiadania "Kretes i dawny wróg"
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?p=165640#165640
uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: 22 Mar 2007 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze kilka słów o grafice. Kreska naszych bohaterów jest wykonana bardzo dobrze. A najbardziej i tak fajnie efektycznie wygląda Reksio w etapach Skarbu Piratów. Tak na marginesie chciałbym powiedzieć, że przed chwilą udało mi się w 100% ukończyć etapy Czarodzieji czyli miotłę oczko "Każdy mącił tak po trochu..."
Powrót do góry
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 22 Mar 2007 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zadam pytania do AdaCha(w końcu ze spojlerami):
1.Jak wyglądały bossy z RiC?
2.Jakie nowe przedmioty są w mumionkach?
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kondi
Pod-ziemniak


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 1104
Skąd: Z Chrzanowa

PostWysłany: 22 Mar 2007 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jedno:zrobisz ciekwego screena z bossami z RIC?
_________________
Zapraszam do opowiadania "Kretes i dawny wróg"
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?p=165640#165640
uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: 22 Mar 2007 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosowie wyglądają nastepującą... pierwszym bosem jest Spielmouster drugim Chrumburak a trzecim Snake. Pokonywanie ich polega na odpowiednim uderzeniu szuflą kretesa w nich. W okuł nich jest takie czerwone pole siłowe wystarczy odpowieni kilka razy w nie udeżyć.

Na temat nowych przedmiotów w komnatach mumionków Ci za dużo nie powiem no chyba, że bym dał jakieś screeny z edytora, ale nie będę psuł nikomu niespodzianki z gry. Najbardziej jak już mówiem wciągła mnie miotła a za bardziej szczegółowe granie w mumionki zajmę się za chwilkę oczko
Powrót do góry
Shochuu
Działacz Podziemia


Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 519
Skąd: Nie bycie

PostWysłany: 22 Mar 2007 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już gram w RIKWA bardzo długo i muszę przyznac że jest SUPER no właśnie! przewrotnie zły po prostu rewelacja, a jakie trudne... uśmiechnięty

w skarbie piratów nie mogę przejśc 4lvl,a co do grafy to jest idealna bardzo szczęśliwy

w UFO nie mogę przejśc 3lvl bo ciągle się rozbijam... Gerafika jest na 6+
a śmiechu jest potwornie dużo np: Kretes powiedział do reksia "Reksiu,da się wyłączyc jakoś tego cymbała?" uśmiechnięty

W czarodziejach nie mogę pokonac Spiel Maustyera (to przez to że na początku drób chaosu odbiera mi życie,a potem nie mam życia na walkę ze Spiel Mausterem) Grafika-cudo język

Wehikuł ma bgrafikę podobną trochę do pokemonów na GBA ale na to się nie patrzyłem bardzo szczęśliwy ważne dla mnie była fabuła oczko jestem na 4lvl (jest bardzo trudny).

Mumionki są świetne, ale najlepszy to był edytor bardzo szczęśliwy zrobiłem dużo plansz bardzo szczęśliwy a utknąłem w egipcie na pierwszych wykopaliskach... uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 22 Mar 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj plansze jakieś. język
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 22 Mar 2007 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro dokładnie opiszę jak wymieniać się planszami z edytora. przypomnijcie mi plz
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 23 Mar 2007 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałem RiKwA.
Już instaluje. bardzo szczęśliwy uśmiechnięty oczko
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dizel
Wielki Mędrzec Reksia


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Nie z tego świata ^^

PostWysłany: 23 Mar 2007 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czekam i jeszcze nic!!!!! wściekły
_________________
Miau, miau miau, I'm your Father!
- Były ;P
Moderuję zielonym
Powracam ;p Strzeżcie się ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kondi
Pod-ziemniak


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 1104
Skąd: Z Chrzanowa

PostWysłany: 23 Mar 2007 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dizel napisał:
Ja czekam i jeszcze nic!!!!! wściekły

Ja również.Ale już napewno dziesiaj będę miał.
_________________
Zapraszam do opowiadania "Kretes i dawny wróg"
http://www.przygodyreksia.pl/pliki/kretes/forum/reksioforum/viewtopic.php?p=165640#165640
uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Reksio i Kretes w Akcji!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group