FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Co zauważyliście w fabule gry Riwc
Idź do strony 1, 2  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Reksio i Wehikuł Czasu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zauważyliście w fabule gry Riwc niemożliwość
Tak
36%
 36%  [ 4 ]
Nie
27%
 27%  [ 3 ]
Tak ale według mnie jest fajna
27%
 27%  [ 3 ]
Nie mam zdania
9%
 9%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 12 Lis 2007 16:52    Temat postu: Co zauważyliście w fabule gry Riwc Odpowiedz z cytatem

Prawda że jest niemożliwa. Kretes dostał list od swoich wnuków jak zrobić wehikuł. Te wnuki wiedziały to z jego opowieści a on z ich listu. Czyli plan wehikułu narodził się znikąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Michcio
Ekspert w Dziedzinie Cementu


Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1319
Skąd: inąd

PostWysłany: 12 Lis 2007 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo! Jak na to wpadłeś? Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś nad podróżami w czasie, to pewnie zauważyłeś że jest w nich wiele absurdów. Polecam choćby film "Powrót do przyszłości".
_________________

Piszę poprawie po bangleszstańsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rufus
Taki Cichy Jakiś


Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 0
Skąd: się tu wziołem?

PostWysłany: 12 Lis 2007 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest główna fabuła wszystkich filmów i gier związanych z czasem!Przykładem jest to że cofasz się w czasie, zastrzelisz swojego dziadka zanim poznał babcię i to jest paradoks.Przecież musisz żyć żeby zastrzelić dziadka. Mimodem wspomniał o tym Kretes w RiKN powiedział-Tak to jest mój babć żebym go przypadkiem nie zastrzelił!
_________________
Piszę poprawnie po polsku


http://www.talesofmagic.pl/?c=1&u=341008899




http://dropspolis.myminicity.com <- Oto moja wiocha ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FORUM
Znawca Przygód Reksia


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: ???

PostWysłany: 12 Lis 2007 21:45    Temat postu: Re: Co zauważyliście w fabule gry Riwc Odpowiedz z cytatem

przybysz z Kurakis napisał:
Prawda że jest niemożliwa. Kretes dostał list od swoich wnuków jak zrobić wehikuł. Te wnuki wiedziały to z jego opowieści a on z ich listu. Czyli plan wehikułu narodził się znikąd.
Jest możliwa-to pętla czasowa.Coś w stylu błędnego koła.Zaznaczyłem drugą opcję w ankiecie. język język język język język język język język język język
_________________
Ech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dadi
Norman


Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 104
Skąd: Ostrów Mazowiecka

PostWysłany: 31 Gru 2007 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dadi:Moim zdaniem tak no właśnie! no właśnie! :!:Przecież wnuki Kretesa wysłały list do niego, a on znalazł go w szkatułce z niebieską kością. Jak wnuki umieściły tam list pytanie pytanie pytanie Przecież ich sofa czasowa była zepsuta i ona nie przenosi na drugie strony luster zmieszany zmieszany zmieszany [/img]
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Suseł
Operator Koparki


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 42
Skąd: z Gdańska

PostWysłany: 04 Sty 2008 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dadi i Pchła napisał:
Dadi:Jak wnuki umieściły tam list pytanie pytanie pytanie Przecież ich sofa czasowa była zepsuta i ona nie przenosi na drugie strony luster zmieszany zmieszany zmieszany [/img]

Witam i odpowiadam
Wnuki Kretesa będąc w starożytnym Egipcie zakupiły szkatułkę na straganie, żeby mieć fajną pamiątkę z podróży w czasie. Kiedy ich wehikuł się popsuł w średniowieczu, ukryły list w tejże szkatułce i poprosiły przypadkowo spotkanego maga o umieszczenie jej w magicznej księdze (tej w której uwięziony był Reksio w RiC), o przygodach Reksia i Kretesa w księdze wiedzieli przecież z opowieści swojego Babcia.
_________________
Suseł pozdrawia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szalony Kapelusznik
Kierownik Budowy


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 989
Skąd: z Gdyni

PostWysłany: 04 Sty 2008 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suseł ma zawsze wytłumaczenie na wszystko, a także "lepsze pomysły". Możecie śmiało pytać go o cokolwiek - to chodzacy złotousty skarb.

Ja tylko skromnie dodam, że oczywiście że podróże w czasie są skazane na absurdy i absolutnie nie nalezy próbować rozgryzać ich logicznie, szczególnie systemem "co by było gdyby jednak..." bo są siłą rzeczy nielogiczne uśmiechnięty

Zaś a propos petli czasowych...Niektórzy z was zapewne zauważyli, ze na końcu Nemo Reksio udaje się na zasłuzone wakacje... bierze deskę surfingową i idzie popływać... oczko jak myslicie gdzie dopływa na tej desce?
_________________
pozdrawiam,
Szalony Kapelusznik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dragon
Starszy Norman


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 247

PostWysłany: 04 Sty 2008 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,racja błędne koło...a może to znaczyć przecież,ze RIKN to jest przedpowiedź do RISP,tylko z Kretesem się nie zgadza, i z Kari Matą...dziwne uśmiechnięty
_________________
Ja wolę być dziobem,pruć w fale losu i nie oglądać się za siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 03 Cze 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom, to nie mogło być wcześniej bo by to wszyscy pamiętali, ale jednak...hmnm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Kresio
Bywalec Nory


Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 92
Skąd: Z Madagaskaru

PostWysłany: 04 Cze 2008 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież kiedy na przełomie XIX i XX w wieku był rok 1900 to jakim cudem RiK wylądowali w tym czasie którym skończyli. Pan SZ.K. napisał, że i jak myślicie co będzie dalej??? Przecież przed wypływem na desce Reksio znał Kretesa to co pozna go drugi raz?
_________________
Fajnie, wciągnęło mi 200 postów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 04 Cze 2008 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, może nie. Rozbije się i pozna innego kreta...albo, przeżyje to jeszcze raz. Przecież on nie mówi, więc skąd wiemy, ze nie mówi- Już to przeżyłem- Niby Kretes rozumie jego mowę ale nie wiadomo. W każdym razie te całe koła czasowe są bezsensu. Jeżeli spowodowali dziury które były w ich czasach to znaczy, że już z góry było wiadomo co się stanie... to znaczy, że nie mogli Ryżokitowców przekonać, że to oni są dobrzy...Mistrzowie uprzejmości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Bender
Roz-krecony


Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 14
Skąd: się biorą dzieci?

PostWysłany: 04 Cze 2008 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymyśliłem!!!

Podczas sztormu utworzyło się kontinuum czasoprzestrzenne i reksio zmienił budowę czasoprzestrzeni.I tak ciągle.[/quote]
_________________
Byłem Wielki Fan Reksia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
komandorkretes
Roz-kreca się


Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 6

PostWysłany: 05 Cze 2008 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Suseł"]
Dadi i Pchła napisał:
Dadi:wiedzieli przecież z opowieści swojego Babcia.


A Babć wiedział od nich... od nich otrzymał list. Wszystko to bez sensu... Ale gra superfajna...
_________________
Tak sądzę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafał
Taki Cichy Jakiś


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 0
Skąd: wiesz, że lubię makaron?

PostWysłany: 11 Cze 2008 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kresio napisał:
Ale przecież kiedy na przełomie XIX i XX w wieku był rok 1900 to jakim cudem RiK wylądowali w tym czasie którym skończyli. Pan SZ.K. napisał, że i jak myślicie co będzie dalej??? Przecież przed wypływem na desce Reksio znał Kretesa to co pozna go drugi raz?


A może Kretes popłynie z nim? A może Reksio wyląduje na innej wyspie? Jest wiele możliwości co do tego. A poza tym, Kretesa nie będzie już na tej wyspie. Nie pozna go drugi raz... Chyba, że zaczniemy grać od początku. To tylko gra. Tu się może wszystko zdarzyć. Może akurat twórcy gry tak wymyślili? To takie jak powiedział przybysz z Kurakis, błędne koło. Fabuła tej gry jest bardzo poplątana (RiWC).
_________________
www.rafal97.ownforum.org <--- moje forum! Zapraszam!

http://www.qbafoty.webpark.pl

Dawno, dawno temu, kiedy forum było jeszcze młode mój nick brzmiał: Rafi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 12 Cze 2008 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rikn to koniec serii...fajnie, że się skończyło tak jak się zaczęło... Następna gra po Rikn to Reksio i skarb piratów... nieskończona seria...

Rims to będzie nowa gra o RiK ale nie powiązana z tamtą serią... ciekawe czy też będą kolejne gry jak się skończy- ,Tego dowiecie się z...Reksio i...
Czy może to będzie zwykła osobna singielowa gra
Singielowa- taki neologizm wymyśliłem...

W każdym razie ta fabuła jest niemożliwa jak w książkach, filmach i grach o podróżach w czasie, ale to fajna gra...
_________________
Credo in unum Deum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Reksio i Wehikuł Czasu
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group