FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

CHARMED

 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kongrim
Norman


Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 140
Skąd: z Forumowego opowiadania

PostWysłany: 18 Kwi 2010 20:20    Temat postu: CHARMED Odpowiedz z cytatem

Charmed to serial opowiadający o trzech siostrach które znajdują tajemniczą ,, Księgę Cieni " . Jedna z sióstr Phobe wypowiedziała zaklęcie dzięki któremu uzyskały moce .

Prue : telekineza , rozdwojenie
Piper : Wysadzanie , zatrzymywanie molekuł .
Phobe : Wizje , lewitacja , wyczuwanie zła .
Paige : leczenie , orbitacja , orbing telekinezyczny .

Kro oglądał ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Buizel
Starszy Norman


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 238

PostWysłany: 19 Kwi 2010 07:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oglądałem chyba kiedyś jeden odcinek..,ale niezbyt mi się podobał.
_________________
Odchodzę bardzo mi przykro ,ale to prawda ! Bywajcie fani Reksia !
Pozdro.
Buizel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Kacper98
Działacz Podziemia


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 551
Skąd: Tajemnicza piramida

PostWysłany: 01 Maj 2010 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem gdzieś 3 odcinki ale zrobiło się nudne.I nie
chciało mi się tego oglądać smutny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Żelo
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 334
Skąd: z przyszłości

PostWysłany: 01 Maj 2010 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też obejżałem ze 5 odcinków
nudy na pudy buuuuu
_________________
I kto mówi że mam za mały podpis???? hahaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kubulus
Starszy Norman


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 221
Skąd: Z Krakowa oczywiście!

PostWysłany: 05 Cze 2010 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasami to oglądam podoba mi się muzyka z czołówki
_________________
Na wschodzie, gdzie wstaje tęcza, ze śnieżnobiałych chmurek rodzi się pegaz - dawca inspiracji.
Piszę poprawnie po polsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sniff
Wielki Kopacz


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2795
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28 Cze 2010 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle opisałeś... Wszystko zaczęło się od przepowiedni Melindy Warren, która stała się wielkim proroctwem - "Możesz mnie zabić, ale nie zabijesz mojej rodziny, która będzie wielka jak dąb. Każde pokolenie czarownic Warren będzie rosło w siłę, aż przejdzie kulminację. Narodzą się trzy siostry, czarownice. Będą one najpotężniejszymi czarownicami w historii. Znane będą jako Czarodziejki, a Moc Trzech nie będzie miała sobie równych."

I tak się stało - w XXI wieku narodziły się trzy siostry, które stworzyły tę Moc Trzech. Pierwotnie Penny Halliwell [ich babcia] związała moce dziewczynek, by te były wolne - po sześciu miesiącach od jej śmierci Phoebe [najmłodsza w seriach 1 - 3] odkryła magiczną księgę zwaną Księgą Cieni. Stamtąd przywołała moce na siebie, Prue oraz Piper.

Prue pierwotnie otrzymała telekinezę, jednak w drugim sezonie dostała projekcję astralną (nie rozwinęła jej nigdy do stopnia teleportacji) - zmarła w finale 3 sezonu.

Piper - otrzymała moc molekularną, pierwotnie spowalniała je, co wizualnie wyglądało jako zatrzymanie czasu. W 3x20, czyli dwa tygodnie przed śmiercią Prue otrzymała przyśpieszanie molekularne [wysadzanie] - ze względu, że Shannen [aktorka, która grała Prue] odeszła. Tak to by nigdy nie została ta moc nazwana molekularną.

Phoebe - moc pasywna, wizje. W 1 odcinku 3 sezonu otrzymała lewitację, a w 6 empatię. Moce zostały jej zabrane ze względu na "zabawę" przez Trybunał, a tak naprawdę chodziło o cięcia w serialu.

Paige - najmłodsza, którą odnalazły w 4 sezonie po śmierci Prue. Zrekonstruowała Moc Trzech. Jest w połowie Duchem Światłości (coś w rodzaju anioła stróża czarownic). Dzięki stronie światłoduchowej otrzymała orbing [rodzaj teleportacji], glamouring [zmiana wyglądu] (5 sezon, 9 odcinek) oraz uleczanie (8 sezon, 12 odcinek). Fakt, że Prue zmarła - otrzymała też telekinezę, która wymieszała się z orbingiem tworząc telekinetyczny orbing, czyli teleportację przedmiotów.

1 i 8 sezon mają trochę błędów, chociaż 8 ma najwięcej. Chodzi o Billie, która była Mocą Ostateczną - jej egzystencja nie powinna w ogóle być, ponieważ to koliduje z przepowiednią Melindy Warren - projekcja myśli Billie przewyższała Moc Trzech.

Tak samo było z Wyatt'em [przewyższał swoim Podwójnym Błogosławieństwem] i Antychrystem [dziecko Cole'a jako Źródła oraz Phoebe]. Te trzy przypadki kolidowały z Mocą Trzech.
_________________
If I hadn't met you, my life would have had no meaning.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sniff
Wielki Kopacz


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2795
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28 Cze 2010 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji - jeżeli mówicie już o wyczuwaniu zła to jest magiczna intuicja, najszerszą miała Phoebe. Paige też częściowo ją miała, niestety już nie posiadała jej Piper ani Prue. Zagłębiając się dalej, widzimy, że Piper była najpotężniejszą siostrą po śmierci Prue.

Jeżeli ktoś interesował się rodem Warrenów [potem Halliwellów] to w przeszłości narodziły się trzy siostry - Helena, Laura i Grace. Tyle, że Grace była śmiertelniczką - a w zaklęciu na przywołanie mocy przodków ("Prudence, Patricia, Penelope, Melinda
Astrid, Helena, Laura i Grace
Czarownice Halliwell stańcie murem za nami
Zniszczmy to zło jak przed wiekami) coś nie pasuje, nie? oczko
Grace była autorką wielu opisów w księdze cieni, tak jak Penny była autorką większości eliksirów - dlatego ją przywołały. No to chyba już wszystko. ^^

Dla zainteresowanych rpg z Charmed (tyle, że akcja dzieje się w nowym pokoleniu i Moc Trzech tworzą dzieci Piper): Triquetra.
_________________
If I hadn't met you, my life would have had no meaning.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group