FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Parlament ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O stronie Reksia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Parlament opisany w tym temacie to dobry pomysł?
Tak, bardzo dobry.
53%
 53%  [ 16 ]
Nie, według mnie zły.
40%
 40%  [ 12 ]
Róbta co chceta.
6%
 6%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 19 Sty 2010 19:05    Temat postu: Parlament ? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Od propozycji pana Hrynkiewicza - Szalonego Kapelusznika minęło już kilka dni. Ja postanowiłem przedstawić dziś Wam - userom Forum Reksia konkretną propozycję opartą na tej Szalonego Kapelusznika ale łącząca Moderatorium i Parlament.
Mam pomysł na to aby userzy mieli poczucie demokracji, a jednocześnie istniało Moderatorium. Wilk syty i owca cała:

Parlament składałby się z siedmiu aktywnych userów. User ubiegający się o wstąpienie do parlamentu musiałby znaleźć poparcie MODERATORIUM - na początek. A później jak już powstanie pierwsza ekipa to musiałby mieć poparcie 5 userów nie z parlamentu, i nie z moderatorium i nie tych którzy już udzielili poparcia zasiadającemu w parlamencie. Kadencja parlamentarna jednego usera - PÓŁ ROKU. Taki user musiałby być na forum co najmniej od 2 miesięcy, tak samo popierający.

Zadania parlamentu:
- Wybór jednego moda z pośród siebie - który nie miałby dostępu do tajnego działu moderatorium chyba że Moderatorium na to pozwoli.
- Zajmowanie się sprawami forum. Takimi jak czyszczenie itp, ale NIE karaniem userów, banowaniem... Te rzeczy pozostałby Moderatorium
- Wymyślanie różnych rzeczy dla dobra forum
- Współpraca z Moderatorium


Moderatorium : Tylko ono nadal mogłoby tworzyć oficjalne konkursy, banować, tworzyć nowe działy. Współpracowali by z parlamentem.
Wstęp do tajnego działu parlamentu mieli by tylko userzy z parlamentu i admini, oraz userzy poszczególni zgodą większości parlamentu - głosowanie.
Moderatorium mogłoby zniesć raz na miesiąc jakiegoś członka Parlamentu. Jeśli mieliby ku temu swoje powody.

Oceńcie sami czy to dobry pomysł...ważne uzasadnienia.

oczywiście co do liczb - nie one chodzi tylko o pomysł. Bo może być też że będzie 5 w parlamencie i potrzeba 3 popierających...
_________________
Credo in unum Deum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Dadi
Norman


Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 104
Skąd: Ostrów Mazowiecka

PostWysłany: 19 Sty 2010 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram.
To taka jagby zmodernizowana Gwardia.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 19 Sty 2010 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dadi napisał:
Popieram.
To taka jagby zmodernizowana Gwardia.


Jeśli już to tak porównać to BARDZO zmodernizowana. oczko
_________________
Credo in unum Deum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 19 Sty 2010 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także w pełni popieram.

Teraz część władzy przeszłaby w ręce użytkowników i wszyscy byliby wreszcie zadowoleni no nie wierzę
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Christopf553
Bywalec Nory


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 75
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 19 Sty 2010 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda jestem dość mało aktywny ale powiem też swoje zdanie... Zgadzam sie prawie z przybyszem ... moim zdaniem można by zrobic coś w rodzaju moderatorium 2 ... miała by prawie równe prawa w porównaniu z moderatorium ... jednak nie mogła by robić banów for ever i tajnych spraw (itp.) . Żeby ktoś się mógł do niego dostac musiałby mieć akceptacje moderatorium i poparcie userów ,trzeba być cały czas aktywny , jeżeli ktos bez usprawiedliwienia nie weszedłby raz na tydzien zostaje wyrzucony .Trzeba by było miec jeszcze 15 postów i byc conajmniej 4 miesiące na forum a pozatym nie miec ponad 2 osty.
Wybory byłyby organizowane zasadą demokratyczna przez userów.

[liczby tu podane są przykładowe]

To moja wizja... na pewno jest w niej dużo "luk" i jest gorsz od reszty ale to tylko wdług mnie .
__________________
mam poską klawiature i nie przyzwyczaiłem się jeszcze do niej. za błędy przeprasazam
_________________
BIG PIXIE-BOB CAT FAN
C++, Java and javascript programer
Piszę poprawnie po polsku
.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spidi
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 352
Skąd: Z rewolucji

PostWysłany: 20 Sty 2010 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za . To jest bardzo podobne do tego co chciałem zrobić .
_________________
Pozdrawiam Spidi.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Criss
Starszy Norman


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 224

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za.
Na Forum robi się coraz gorzej...
Parlament by mógł by coś w tym poradzić.
A także byli by zadowoleni.
_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Traktor
Starszy Norman


Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 276
Skąd: Zimna Wódka

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za.
Forum ma za mały powiew demokracji, a parlamentem moglibyśmy "Wywietrzyć" forum uśmiechnięty
A zauważyliście, że przeciwni nic nie piszą? Dlaczego jesteście przeciw? zmieszany
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sniff
Wielki Kopacz


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2795
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za, ale nie chciało mi się pisać ani argumentować. W skrócie: podoba mi się pomysł i podobnie, jak Mario myślę, że to mogłoby coś zmienić.
_________________
If I hadn't met you, my life would have had no meaning.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Criss napisał:
Jestem za.
Na Forum robi się coraz gorzej...
Parlament by mógł by coś w tym poradzić.
A także byli by zadowoleni.


Ja jestem raczej przeciw.

Powiedz, dlaczego jest coraz gorzej i jak parlament mógłby rozwiązać problemy?
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Traktor
Starszy Norman


Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 276
Skąd: Zimna Wódka

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Criss napisał:
Jestem za.
Na Forum robi się coraz gorzej...
Parlament by mógł by coś w tym poradzić.
A także byli by zadowoleni.


Ja jestem raczej przeciw.

Powiedz, dlaczego jest coraz gorzej i jak parlament mógłby rozwiązać problemy?

I nie uzasadnił hahaha
No może nic dobrego nie przyniesie, ale przynajmniej, gdy mod będzie zuy, to będzie nasza wina.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej słabe uzasadnienie. uśmiechnięty
A raczej uzasadnienie przeciwko regulaminowi... język

Moje uzasadnienie: Parlament nie rozwiąże problemów. Dodatkowo, taki Parlament być może sprawdziłby się na większym forum, z większą ilością aktywnych użytkowników i tylko z konkretnych przyczyn, które tutaj nie występują. To forum nie jest tak duże. uśmiechnięty

A jeśli chodzi o problem z kłótniami moimi i Euresandy, wszystko zostało wyjaśnione i przypieczętowane na przyszłość. uśmiechnięty
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
xDominik
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:31    Temat postu: Re: Parlament ? Odpowiedz z cytatem

przybysz z Kurakis napisał:
[...]Parlament składałby się z siedmiu aktywnych userów. User ubiegający się o wstąpienie do parlamentu musiałby znaleźć poparcie MODERATORIUM - na początek. A później jak już powstanie pierwsza ekipa to musiałby mieć poparcie 5 userów nie z parlamentu, i nie z moderatorium i nie tych którzy już udzielili poparcia zasiadającemu w parlamencie. Kadencja parlamentarna jednego usera - PÓŁ ROKU. Taki user musiałby być na forum co najmniej od 2 miesięcy, tak samo popierający.

>> Tak mnie zastanawia skąd ty wytrzaśniesz aż tylu aktywnych userów język? I co parlament by tak właściwie mógł robić ze byłby potrzebny?


przybysz z Kurakis napisał:
Zadania parlamentu:
- Wybór jednego moda z pośród siebie - który nie miałby dostępu do tajnego działu moderatorium chyba że Moderatorium na to pozwoli.
- Zajmowanie się sprawami forum. Takimi jak czyszczenie itp, ale NIE karaniem userów, banowaniem... Te rzeczy pozostałby Moderatorium

>> Eee czyli jeden mógłby moderować, a reszta by bimbała? W sumie to bezsensu jak lokata. Po co robic specjalna grupę która może moderować (co powinni robić modzi) i "reformować" forum (co może robić każdy user)?

przybysz z Kurakis napisał:

- Wymyślanie różnych rzeczy dla dobra forum
- Współpraca z Moderatorium

>> To mozesz rownie dobrze robic jako zwykly user.


przybysz z Kurakis napisał:
Oceńcie sami czy to dobry pomysł...ważne uzasadnienia.
oczywiście co do liczb - nie one chodzi tylko o pomysł. Bo może być też że będzie 5 w parlamencie i potrzeba 3 popierających...

>> Jak dla mnie pomysł niemądry jak but (a nawet głupszy), bo tak naprawdę to po co to robić? Abyś mógł mieć fajna range , kolor pod avciem i pewną "wyższość" nad userami? Sens może by to miało ale na jakimś większym forum.

Można to zrobić tylko PO CO?

PS. Jak dla mnie najlepiej byłoby usunąć GR i wprowadzić na jej miejsce coś nowego. Imo GR się juz wypaliła a jej kolejne próby ratowania kończą się klęską ;p. Lepiej dać Gwardii odejść z godnością niż trzymać ją przy życiu na siłę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Niepokonanym...". Tak więc może "zamknąć" GR i stworzyć coś nowego (moze być nawet połaczeniem GR i pralamentu...).
PS2. Sry za ewentualne nieścisłości, ale rozpoczęty post zostawiłem i dokończyłem go dopiero po kilku godzinach ;p
_________________
"No to jedziemy z tym koksem"
czerwony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Marta
Operator Łopaty


Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 142

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sniff napisał:
myślę, że to mogłoby coś zmienić.

Tylko czy na lepsze...

Osobiście jestem przeciwko, bo niechcący możemy wybrać nieodpowiedzialnych ludzi, którzy niechcący coś tam pomącą. Moim zdaniem lepiej opierać się na sprawdzonym Moderatorium. uśmiechnięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Traktor
Starszy Norman


Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 276
Skąd: Zimna Wódka

PostWysłany: 20 Sty 2010 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No moderować to nie moderujesz, ale do krytykowania to ty jesteś pierwszy.
Chociaż pomysł z przemianą GR jest dobry uśmiechnięty
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O stronie Reksia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group