FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Zderzacz Hadronów i inne wynalazki ludzkości
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy myślisz, że przez zderzacz hardonów nastąpi koniec świata?
Tak, boję się.
22%
 22%  [ 6 ]
Po co ci fizycy to wymyślili?
18%
 18%  [ 5 ]
Nie wierzę w te bzdury.
18%
 18%  [ 5 ]
Nie będzie końca świata, ale naukowcy coś odkryją.
40%
 40%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 27

Autor Wiadomość
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 12 Wrz 2008 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michcio napisał:
Ha, robiąc te swoje "leki" sam doprowadzasz do takiego obrazu świata. Ciąg przyczynowo-skutkowy.


Lek na raka nie wytnie lasów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Michcio
Ekspert w Dziedzinie Cementu


Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1319
Skąd: inąd

PostWysłany: 12 Wrz 2008 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przedłuży życie. Przedłuży nie polepszając go.
A inne leki. Zwiększą średnią życia, ale nie polepszą standardu. Potrzebne będą nowe urządzenia, które pomogą emerytom. Inteligentne. Protoplasty tych Twoich "robotów".

Nie wytną? Wiesz co daje dłuższe życie? Więcej ludu. A gdzie ten lud ma się podziać? Oczywiście w wygodnych mieszkaniach. Ponieważ w starych są starcy trzeba zrobić nowe. A gdzie? Na nieużytku - lesie - widokach - czymkolwiek co nie jest betonowe
_________________

Piszę poprawie po bangleszstańsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 12 Wrz 2008 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michcio napisał:
Ale przedłuży życie. Przedłuży nie polepszając go.
A inne leki. Zwiększą średnią życia, ale nie polepszą standardu. Potrzebne będą nowe urządzenia, które pomogą emerytom. Inteligentne. Protoplasty tych Twoich "robotów".

Nie wytną? Wiesz co daje dłuższe życie? Więcej ludu. A gdzie ten lud ma się podziać? Oczywiście w wygodnych mieszkaniach. Ponieważ w starych są starcy trzeba zrobić nowe. A gdzie? Na nieużytku - lesie - widokach - czymkolwiek co nie jest betonowe


No roboty niektóre mogą być...

Jesteś za eutanazjom?
Zabijać ludzi chorych?
Skoro można ich wyleczyć...
Jakbyś był chory to byś inaczej myślał...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Michcio
Ekspert w Dziedzinie Cementu


Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1319
Skąd: inąd

PostWysłany: 12 Wrz 2008 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bawi Cię bycie rośliną? Bycie zdanym na łaskę innych? Nie mieć radości w życiu? Jeżeli tak, to żyj i nie umieraj...
_________________

Piszę poprawie po bangleszstańsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
xDominik
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 82

PostWysłany: 12 Wrz 2008 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybysz z Kurakis napisał:
Wygodne...
Świat w którym wszystko jest zaplanowane i ustalone...
Nie ma lasów, pięknych widoków...
Ja nie chciałbym żyć w takim świecie...

Jak już pisałem Snake!
Żeby wymyślono jeszcze leki i kila urządzeń...tylko by nie brnęli ku blaszanemu światu!

>> "życie jest łatwe, ale ludzie je sobie na siłę komplikują". Ja jakoś pokładam wiarę w ludzi, że nie będą ąz tacy niemądry, żeby zabijać zwierzęta i wycinać wszystkie lasy (byłaby to totalna głupota bo fotosynteza jest nam bardzo potrzebna). Gdyby ludzie nie brnęli na przód to dalej byśmy mieszkali w jaskiniach.
Jeden wynalazek zwykle prędzej czy później może pomóc w kolejnym.
Np. W klonowanie nie musi być takie złe (choć pewnie i tam ludzie użyją je w złych celach), gdybyś się urodził to naukowcy robili by kolna twojej np. wątroby. Tak więc jeżeli w przyszłości miałbyś z nią problemy nie trzeba by było czekać na dawce.
Albo nanotechnika, mikroroboty w twoim ciele pilnowały by twojego zdrowia wewnątrz ciała. Np. zaczynają Ci pracować źle nerki, to od razu roboty dawały by sygnał, albo same naprawiały szkody (ale co by się stało gdyby te robociki złapały wirusa (komputerowego) język).
Tak więc rzeczy robione głównie dla dobra ludzkości i tak mogą się okazać zgubne.

PS. A co do bomb atomowych to w czasie 2 wojny światowej Amerykańcy mieli ich tyle, że mogli by 3 razy zniszczyć ziemię, a Rosjanie tylko 2 razy język.
_________________
"No to jedziemy z tym koksem"
czerwony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 12 Wrz 2008 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybysz z Kurakis napisał:
Wygodne...
Świat w którym wszystko jest zaplanowane i ustalone...
Nie ma lasów, pięknych widoków...
Ja nie chciałbym żyć w takim świecie...
Założę się, że gdyby teraz były czasy przed komputerami to powiedziałbyś "po co komputery? ble ble ble...". A jak widać komputery nam dużo dały.
Zanim został zrobiony obecny krok, to było wiele gorzej. I sam się przekonasz, że przy następnym kroku będzie tak samo, ale na razie jest jak jest.
Za kilka lat komputery z procesorem 3 GHz będą tyle warte, co obecnie 300 MHz. Kiedy już poznajemy nowe i lepsze, gardzimy starszymi i gorszymi.

xDominik napisał:
Ja jakoś pokładam wiarę w ludzi, że nie będą ąz tacy niemądry, żeby zabijać zwierzęta i wycinać wszystkie lasy (byłaby to totalna głupota bo fotosynteza jest nam bardzo potrzebna).
Też tak sądzę.
xDominik napisał:
Gdyby ludzie nie brnęli na przód to dalej byśmy mieszkali w jaskiniach.
Jeden wynalazek zwykle prędzej czy później może pomóc w kolejnym
Mądrze powiedziane. uśmiechnięty
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przeciwny rozwojowi cywilizacji...
Jestem przeciwny eksperymentom na ludzkich genach, na ludzkim mózgu...
Jestem przeciwny blaszanemu światu i genetycznie modyfikowanej żywności.
Niektóre wynalazki są dobre, a inne złe, albo raczej wykorzystywane w złych celach...I zawsze tak było.
Nikt nie przewidzi jak się rozwinie cywilizacja...bo może za 100 lat ludzie założą więcej parków narodowych...Będą dbali o naturę...wprowadzą zakaz modyfikowana żywności, będą sadzić lasy - założą nowoczesne miasto i będą mieli latające pojazdy, będą mieszkać w takich domach na wysokości, by więcej ludzi się pomieściło...Ale będą też wsie, gdzie będą piękne widoki, będą nowoczesne domy, ale nie będzie fabryk, będą sady...
Ale nie da się tego dokładnie przewidzieć jak będzie...Sto lat temu ludzie też wiele przewidywali i to się im nie sprawdzało...
bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Gość






PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że nie należy przesadzać z eksperymentami, niektóre wynalazki pomagają nam w życiu ale inne są zbędne, należy zastosować zasadę złotego środka...
Żywność modyfikowana genetycznie- też jestem jej przeciwny, wszystko to dla zysku no nie wierzę i nawet nie wiadomo czy nie sprawi to nam problemów genetycznych w przyszłych pokoleniach.
Problem leży więc w tym, że ludzie kiedyś robili wynalazki nie dla pieniędzy a dla chęci odkrywania, teraz wszystko się zmieniło i większość rzeczy wytwarzana jest dla pieniędzy, nie patrzy się już czy zaszkodzi to ekosystemowi czy ludziom lecz po prostu robi się to co da jak najwięcej pieniędzy i temu należy przeciwdziałać
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcelerator to ostatnio mój ulubiony temat do rozmowy hahaha . Z mamą szczególnie.
Uważam to za fascynujące. Ciekawe co z tego wyniknie.
Osobiście uważam, że nie powinien nastąpić THE END OF THE WORLD (czyli po naszemu koniec świata). Zwłaszcza, że gdy będzie w pażdzierniku to może wtedy nie być jeszcze RIMS buuuuu . Wyobrażacie sobie koniec świata bez kolejnej części Reksia hahaha ? Ja raczej nie hahaha .
Powrót do góry
FORUM
Znawca Przygód Reksia


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: ???

PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serapis napisał:
Ja też uważam, że nie należy przesadzać z eksperymentami, niektóre wynalazki pomagają nam w życiu ale inne są zbędne, należy zastosować zasadę złotego środka...
Żywność modyfikowana genetycznie- też jestem jej przeciwny, wszystko to dla zysku no nie wierzę i nawet nie wiadomo czy nie sprawi to nam problemów genetycznych w przyszłych pokoleniach.
Problem leży więc w tym, że ludzie kiedyś robili wynalazki nie dla pieniędzy a dla chęci odkrywania, teraz wszystko się zmieniło i większość rzeczy wytwarzana jest dla pieniędzy, nie patrzy się już czy zaszkodzi to ekosystemowi czy ludziom lecz po prostu robi się to co da jak najwięcej pieniędzy i temu należy przeciwdziałać
Ale, ale- gdyby nie modyfikowanie żywności, to na przykład kukurydze byłyby wielkości kilka razy mniejszej i byłby głód... a przy tym modyfikacje genetyczne to mała cena... a jak chcesz przeciwdziałać? Pieniędzy nie zlikwidujesz. Sposobu nie ma. Ale zgadzam się z zasadą złotego środka.
_________________
Ech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można by wprowadzić takie prawo o zakazie modyfikacji żywności...
Kukurydza która rośnie u mnie w ogródku nie jest wcale mała i nie jest modyfikowana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
FORUM
Znawca Przygód Reksia


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: ???

PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przybysz z Kurakis napisał:
Można by wprowadzić takie prawo o zakazie modyfikacji żywności...
Kukurydza która rośnie u mnie w ogródku nie jest wcale mała i nie jest modyfikowana.
Twoja może nie, ale większość tak. I to był tylko przykład.
_________________
Ech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GMO może spowodować nieodwracalne zaburzenia w ewolucji ludzkiej, my tego nie odczujmy ale przyszłe pokolenia mogą być zmutowane lub mieć wiele wad genetycznych. GMO wcale nie jest rozwiązaniem głodu na świecie. Rośliny same potrafią sobie poradzić i rosną tak jak matka natura chciała. Zaś GMO może spowodować pojawienie się też tzn. super bakterii i super chwastów które będą nie do wyplenienia przez środki którymi dysponujemy, natura sama sobie poradzi, zawsze sobie radziła trzeba ją chronić a nie mutować rośliny, które są doskonałe takie jakie je Bóg stworzył...
Powrót do góry
FORUM
Znawca Przygód Reksia


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: ???

PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serapis napisał:
zawsze sobie radziła trzeba ją chronić a nie mutować rośliny, które są doskonałe takie jakie je Bóg stworzył...
Może i są, ale na świecie jest ich za mało, by starczyło dla wciąż powiększającej się populacji ludzkiej. A o hiper-bakteriach pierwsze słyszę.
_________________
Ech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 13 Wrz 2008 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serapis napisał:
GMO może spowodować nieodwracalne zaburzenia w ewolucji ludzkiej, my tego nie odczujmy ale przyszłe pokolenia mogą być zmutowane lub mieć wiele wad genetycznych. GMO wcale nie jest rozwiązaniem głodu na świecie. Rośliny same potrafią sobie poradzić i rosną tak jak matka natura chciała. Zaś GMO może spowodować pojawienie się też tzn. super bakterii i super chwastów które będą nie do wyplenienia przez środki którymi dysponujemy, natura sama sobie poradzi, zawsze sobie radziła trzeba ją chronić a nie mutować rośliny, które są doskonałe takie jakie je Bóg stworzył...


Tutaj się w pełni zgadzam...
Modyfikacja roślin wcale nie jest dobrym pomysłem,na rozwiązanie głodu na świecie...
Ja jestem całkowicie przeciwny modyfikacji żywności...
I uważam, że dobrze by było wprowadzić surowy zakaz modyfikacji żywności...

bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group