FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

ZIO Vancouver 2010
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ile polska reprezentacja zdobędzie medali w Vancouver ?
Ani jednego
5%
 5%  [ 1 ]
Jeden
5%
 5%  [ 1 ]
Dwa
10%
 10%  [ 2 ]
Trzy
36%
 36%  [ 7 ]
Cztery lub więcej
42%
 42%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 19

Autor Wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 30 Sty 2010 12:27    Temat postu: ZIO Vancouver 2010 Odpowiedz z cytatem

Wielkim krokiem zbliżają się XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które zostaną rozegrane w kanadyjskim Vancouver w dniach 12-28 lutego.
Jak myślicie, ile zdobędziemy medali? no nie wierzę Ja liczę na Kowalczyk, Małysza, Sikorę i Ligocką.
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 30 Sty 2010 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że to będą najlepsze nasze igrzyska w historii. Tak 3 - 4 medale powinny być, bo Kowalczyk powinna z dwa może trzy wywalczyć, a pozostali których wymieniłeś mogą też namieszać i coś zdobyć. Ja też liczę na polską drużynę skoczków, ale jak tak dalej będą skakać to nie ma co marzyć.
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 30 Sty 2010 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luk98 napisał:
liczę na polską drużynę skoczków, ale jak tak dalej będą skakać to nie ma co marzyć.


Gdyby skakali tak, jak na samym początku sezonu, to drugie miejsce (Austriacy są poza zasiegiem wszystkich) spokojnie by było.

Przypomnę, że do tej pory zdobyliśmy tylko 8 medali, w tym tylko jeden z najcenniejszego kruszcu... no nie wierzę
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 14 Lut 2010 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy pierwszy medal ! Pan Zielony

W Whistler na skoczni K-95 adam Małysz zdobył srebrny medal w skokach narciarskich (osiągnął 103,5 i 105 m), przegrywając jedynie z Simonem Ammanem. Treci był Gregor Schlierenzauer. Kamil Stoch - 27. Za tydzień drugi konkurs na dużej skoczni i tam Adaś zdobędzie ZŁOTO!

Dzisiaj rywalizację rozpocznie inny kandydat do medalu - Tomasz Sikora.
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Criss
Starszy Norman


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 224

PostWysłany: 14 Lut 2010 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dominik napisał:
Mamy pierwszy medal ! Pan Zielony

W Whistler na skoczni K-95 adam Małysz zdobył srebrny medal w skokach narciarskich (osiągnął 103,5 i 105 m), przegrywając jedynie z Simonem Ammanem. Treci był Gregor Schlierenzauer. Kamil Stoch - 27. Za tydzień drugi konkurs na dużej skoczni i tam Adaś zdobędzie ZŁOTO!

Dzisiaj rywalizację rozpocznie inny kandydat do medalu - Tomasz Sikora.


No skoki oglądałem a biatlon to nie wiem czy będę oglądał.
_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 14 Lut 2010 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś nie czuję tej olimpijskiej atmosfery. Dopiero w drugiej serii ją zacząłem czuć. Oglądałem jeszcze łyżwiarstwo. Mógł Sławek Chmura lepiej pojechać. Według mnie Sikora nie ma większych szans w sprincie, ale miejsce około 8 jest w jego zasięgu. Jak dobrze wystartuje w sprincie to będzie szansa na medal w biegu pościgowym.
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Stryj Maćko
Operator Łopaty


Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 814
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 14 Lut 2010 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwię się, że nie czujesz skoro już przed oficjalnym otwarciem igrzysk zginął gruziński saneczkarz. Zakręt prawie 90 stopni + 140 km/h = śmierć.. Po prostu wypadł z toru, poobijał się o metalowe konstrukcje i zmarł..
Kondolencje dla rodziny oraz całej drużyny z Gruzji.
[*]
http://patrz.pl/filmy/vancouver-2010-gruzinski-saneczkarz-nie-zyje
_________________
Moderuję kolorem niebieskim.
Zapraszam na:
Kolej TV - dla myślących (p)o kolei
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 14 Lut 2010 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można tego nie zauważyć. To najprawdopodobniej przez tor. Po co im ten dach był? Prędkości też za duże. Ale nie trzeba za bardzo rozpamiętywać, bo (pozwolę sobie zacytować) :

Cytat:
The games must go on (Zawody muszą trwać dalej).


Dach się co prawda przyda, racja, ale gdyby go nie było to nie byłoby też słupków o które się zabił (chyba tak było, filmiku nie odważę się obejrzeć).
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 18 Lut 2010 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy kolejny MEDAL, który zdobyła tym razem Justyna Kowalczyk. Szkoda tego błędu w samej końcówce, bo mogłoby być złoto, no, ale cóż zdziwiony W piątek pobiegnie w swoim ulubionym dystansie i jestem pewien, że po raz pierwszy od 38 lat usłyszymy na zimowej olimpiadzie Mazurek Dąbrowskiego.

Poza tym jestem pełen uznania dla Majdić, która po tym jak wypadła z trasy i prawdopodobnie ma pęknięte żebra, zmobilizowała się i zdobyła medal uśmiechnięty
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Muncharcha
Roz-krecony


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: Z domu towarowego

PostWysłany: 18 Lut 2010 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDAL DLA JUSTYNY BRAWO OBY WIĘCEJ ZDOBYLI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 18 Lut 2010 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz będzie łatwiej, są dwa dystanse na których Justyna wywalczyła złoto w Libercu. A co sądzicie o Sikorze? Według mnie mogło być lepiej w biegu pościgowym, bo w sprincie pogoda mu plany pokrzyżowała. Dzisiaj bieg indywidualny, może tutaj coś zrobi. Ale chciałbym wspomnieć o tym do jak komicznej wręcz sytuacji mogło dojść podczas biegu pościgowego gdyż na mecie Vincent Jay cieszy się z brązu, a Simon Eder biegnie z całych sił kilkanaście metrów za nim. Ciekawie by było gdyby Eder wyprzedził w końcówce Jay'a. język
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 18 Lut 2010 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pościgowym byłby medal, gdyby nie to jego fatalne strzelanie... Musi jeszcze popracować nad celnością. Może dziś będzie lepiej, bo Tomek oglądał wczoraj srebrny medal Małysza, żeby mieć większą motywację. Gdy w Turynie zrobił to samo z brązem Kowalczyk, nazajutrz zdobył srebro język
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 19 Lut 2010 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry za drugi post.

Okazuje się, że w ubiegłotygodniowym kokursie Amann nie do końca walczył fair:

"Wojna austriacko-szwajcarska o wiązania Simona Ammanna trwa. Podczas odprawy technicznej Walter Hofer potwierdził, że o odebraniu medalu Szwajcarowi nie ma mowy, jednak przed kolejnym konkursem jego sprzęt musi mieć homologację FIS.

"Ammann ma taką modyfikację wiązania, która powoduje, że narty są ułożone bardziej płasko w stosunku do kierunku lotu. U Simona połączenie narty z butem za pomocą linki jest zdecydowanie dłuższe niż u innych zawodników. To powoduje u niego 10-stopniowe odchylenie nart" - wyjaśnił Kruczek dla portalu sport.onet.pl.

"Sprawa zostanie teraz przedyskutowana i omówiona przez komisję materiałową oraz przez jury zawodów. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze przed zawodami. Austriacy apelowali podczas spotkania do Szwajcarów, by ci nie używali tych wiązań podczas konkursu w sobotę. W przeciwnym razie zapowiadają złożenie protestu" - dodał trener naszej kadry.

źródło: skijumping.pl
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 19 Lut 2010 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj był z jednej strony bardzo dobry dzień dla Polaków, a z drugiej strony dość zły. Dobrymi stronami są miejsca Tomasza Sikory (7 miejsce) i biathlonistek (Nowakowska - 5 miejsce, Cyl - 7 miejsce, Pałka -15 miejsce), za to złymi dwa upadki Ligockiej podczas halfpipe'u i to że jeden błąd na strzelnicy zabrał nam srebrny medal, ale trzeba być zadowolonym. Dzisiaj wielka szansa na powtórzenie sukcesu Fortuny, gdyż Kowalczyk startuje w biegu łączonym. Za to już jutro Adam Małysz na K-125. A jeśli chodzi o Ammana to wykluczono możliwość zabrania mu złota.
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 19 Lut 2010 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, zobaczymy jak pójdzie naszym paniom w sztafecie i nie ukrywam, że liczę w niej na medal, podobnie jak w niedzielnych biegach ze startu wspólnego. Małysz wygrał wczoraj 2 treningi, ale udziału w nich nie wzięli jego najgroźniejsi konkurenci, czyli Amann i Schlierenzauer. W każdym razie dzisiaj Justyna na pewno zdobędzie złoto ! cool
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group