FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Rozsmarowanie szczęścia...

 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nieznany
Działacz Podziemia


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 535
Skąd: Z... z... A, nie chcę zmyślać. xD

PostWysłany: 13 Cze 2010 14:37    Temat postu: Rozsmarowanie szczęścia... Odpowiedz z cytatem

Każdy reżyser stara się w dzisiejszych czasach opisać historię, w której ludzie zachowują się realistycznie. Ale to oznacza ,,rozsmarowanie" pięknych, prostych pojęć do obszernego, nic już nieznaczącego terminu. Na przykład ,,dom". Osoby mieszkające na wsi i nie posiadające telewizji rozumieją to jako swój ukochany, stary domek, bezpieczne schronienie. A jak to wpływa na ludzi zasypanych mediami? Oznacza to budynek, za który muszą płacić czynsz, który może im odebrać bank w przypadku ogromnych długów, w którym przeżywają całe swoje nudne, regularne życie. To jeden z najgorszych przykładów takiego rozsmarowania, bo prawie nie można tego cofnąć. Inne rozsmarowane słowa to ,,uczciwość", ,,miłość" i inne dobre uczucia. Po prostu nie są już jedyne i cudowne, każdy zaczyna myśleć o nich jak o pospolitych i normalnych (nawet jeśli takie są, to nie powinniśmy mieć tego świadomości dla naszego szczęścia). Nie mówiąc już o tym, że często są one ukazywane jako zawodne i nieszczere, nietrwałe. Czy prawdą jest, że co trzeci spotkany na ulicy żonaty mężczyzna zdradza swą żonę (to sugeruje połowa seriali o ,,normalnym" życiu)? Nie, ale zaczynamy tak myśleć. Mówi się wtedy ,,Ale gwiazdy tak postępują, to normalne.". Owszem, może i normalne u najbardziej zasypanych mediami osób na świecie. I ja chyba jako jedyny to zauważam. Trzymam się z daleka od tych rzeczy. Nie chcę, by wszystko się zmieszało w ciąg tortur zwanych normalnym życiem. Im dłużej ogladamy telewizję i częściej jesteśmy w kinie, tym bardziej wszystko niepowtarzalne staje się standardowe. Stąd, przez zanik uczuć, następuje niezrozumiany zwykle spadek moralności na całym świecie. Stąd wszystko się bierze. Stąd ludzka nienawiść. Dlatego apeluję:NIE DAJCIE SIĘ MEDIOM!
_________________

,,Aż się można popłakać przez to, co się tu porobiło..."
Nieznany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stryj Maćko
Operator Łopaty


Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 814
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 14 Cze 2010 19:18    Temat postu: Re: Rozsmarowanie szczęścia... Odpowiedz z cytatem

nieznany napisał:
A jak to wpływa na ludzi zasypanych mediami? Oznacza to budynek, za który muszą płacić czynsz, który może im odebrać bank w przypadku ogromnych długów, w którym przeżywają całe swoje nudne życie. Im dłużej ogladamy telewizję i częściej jesteśmy w kinie, tym bardziej wszystko niepowtarzalne staje się standardowe.


Czyli rozumiem, że aby odciąć się od krzywd mam przestać oglądać telewizję/czytać gazety/słuchać radia, chodzić do kina/teatru? Dlatego mam rezygnować z tych dóbr?

Media pełnią funkcję wyłącznie informacyjną. Masz na myśli sztuczne podsycanie niektórych tematów? Przecież człowiek to nie jest gąbka, która chłonie wszystko co usłyszy..

Media masowe po części kształtują społeczeństwo, ale na Boga nie jesteśmy przecież chłonnymi gąbkami, umiemy przetwarzać informacje i kształtować własny pogląd.

Cytat:
Stąd wszystko się bierze. Stąd ludzka nienawiść.


Jak zwykle zwalanie wszystkiego do jednego. Skoro nienawiść to na pewno wojna. A wojny w starożytnym Rzymie? ...

Oglądam telewizję, słucham radia, czytam gazety i jestem szczęśliwy z tego, że dzięki nim nie tylko wiem co się dzieje na świecie, ale mogę kształtować swój pogląd na wiele różnych tematów, a nie żyć "rzekomo" szczęśliwie na wsi bez telewizji.
_________________
Moderuję kolorem niebieskim.
Zapraszam na:
Kolej TV - dla myślących (p)o kolei
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 14 Cze 2010 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy ktoś każe Ci żyć tak jak <żyją> w serialach? Tylko głupiec myśli, że jeśli coś co jest w telewizji to musi być prawda i że tak żyją normalni ludzie. Ty wiesz, że tak nie jest - ale to nie oznacza, że my jesteśmy tymi głupcami i tego nie wiemy. Ja wiem to doskonale jak ty i jak każdy człowiek rozumny.
Jest jednak faktem, że przez to co dzieje się w społeczeństwie ludzi <rozumnych> ubywa. Ludzie nie czytają książek, nie kształcą się, oglądając telewizję zostawiają swój mózg odłogiem, wszystko mają podane na tacy. Przez internet i telewizję, która ich pochłania głupieją i wtedy zaczynają chłonąć każdą informację jak gąbka. Człowiek rodzi się naiwny aby we wszytko wierzyć, aby mógł jak najwięcej rzeczy poznać - przekazują mu informacje i to jak ma żyć rodzice. Kiedy przestaje być dzieckiem wyzbywa się naiwności i zaczyna umieć to co dostaje segregować.
Ogłupiały człowiek bierze do siebie wszytko, nie jest mądry, nie wie nic o otaczającym go świecie, nie używa mózgu, ogląda seriale i tym dziadostwem żyje na co-dzień - nie wzbogaca się, traci uczucia...
Czy wiecie, że 80% ludzi wierzy w prawie wszystkie informacje poparte danymi statystycznymi - paradoksalnie bo informacja przez chwilą podana przeze mnie jest daną statyczną - A statystyka nie odzwierciedla dobrze prawdy. W tym jednak przypadku to prawda - mówcie ludziom jakieś dane statyczne <bez jakichś bardzo dużych odbiegów od rzeczywistości > - zwykle uwierzą. Jeśli o czymś piszą w gazecie, mówią w telewizji czy w internecie - Nie dajcie się zmanipulować bo przez media najłatwiej manipulować <głupim ludem>. Może nawet warto wywalić kilka niepotrzebnych <mebli*> z domu lub ograniczyć korzystanie z nich i żyć, po prostu zacząć żyć.

*Czytaj: telewizor, komputer
_________________
Credo in unum Deum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group