FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Europejskie puchary 2010/11
Idź do strony 1, 2  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Lech wyjdzie z grupy Ligi Europy?
Tak
38%
 38%  [ 5 ]
Nie
53%
 53%  [ 7 ]
Nie wiem
7%
 7%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 15 Lip 2010 09:34    Temat postu: Europejskie puchary 2010/11 Odpowiedz z cytatem

Przed dwoma tygodniami wystartowała kolejna edycja europejskich pucharów, w których Polskę będą reprezentować: Ruch Chorzów, Lech Poznań, Wisła Kraków i Jagiellonia Białystok.

W dotychczasowych spotkaniach:

I runda kwal. Ligi Europy:

Szachtior Karaganda (Kazachstan) - Ruch Chorzów 1-2 (8' - Janoszka 45', Grzyb (k) 48')
Ruch Ch. - Szachtior 1-0 (Sobiech 58')

II runda kwal. Ligi Mistrzów:

Inter Baku (Azerbejdżan) - Lech Poznań 0-1 (Wichniarek 47')


Dziś Ruch gra na Malcie z La Valettą (17:00), a Wisła z FK Szawle na Litwie (20:00, transmisja w Polsacie)

Jak myślicie, uda się Lechowi awansować do LM? Przypomnę, że polski zespół wyst. tam ostatnio 14 lat temu (Widzew)? oczko

Polska walczy także o awans w rankingu UEFA, obecnie zajmuje 24 pozycję: http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/crank2011.html

Polecam także http://www.90minut.pl/
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 15 Lip 2010 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątpie żeby Lech awansował, ale jeśli to tylko raczej jak trafi na jakiegoś słabszego rywala w 3 rundzie. Później jeszcze 4 runda, a tam już raczej trafi na jakiegoś silniejszego rywala, więc ta 4 runda to raczej optimum dla Lecha.
Ruch raczej z La Valettą powinien łatwo wygrać, bo to jakaś wielka siła nie jest. Ale w Lidze Europejskiej podobno jeszcze ta trzecia runda kwalifikacyjna jest? Jak tak, to tam może być kaput.
Nie znam tego klubu z FC Szawle, nawet o nim nie słyszałem, że Wisła z nim gra. Powinna wygrać, chociaż ...
Zobaczymy, mam nadzieję że będzie lepiej niż w zeszłym roku (Wisła przegrywa z Levadią Tallin no nie wierzę ).
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 15 Lip 2010 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno w Lidze Europy, jak i Mistrzów są 4 rundy kwalifikacyjne. W piątek (jutro) odbędzie się losowanie trzecich rund. Rozstawiona będzie tylko Wisła. Ruch i Jaga mogą trafić zarówno na Juventus i Liverpool, ale także Mołdawię, więc wszystko zależy od szczęścia. Jaga jest bardzo mocna, wczoraj pokonała 4-1 beniaminka angielskiej I ligi, a wcześniej zremisowała 1-1 z mistrzem Turcji (!). szok!

Lech w najgorszym wypadku trafi na Anderlecht, Basel lub Hapoel Tel-Awiw, w najlepszym Liteks Łowecz, Spartę Praga, lub Dinamo Zagrzeb.
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Criss
Starszy Norman


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 224

PostWysłany: 15 Lip 2010 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że La Valetta jest silna, ale przegra z Ruchem.
Lech - na mam nadzieję, że chociaż Liga Europejska.
Wisła - przeciwnik dość słaby, oby Wisła ich pokonała minimum dwoma bramkami.
Ja osobiście liczę najbardziej na Ruch, potem Lech, a Wisła może nie dać rady smutny .
_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 15 Lip 2010 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Malcie dobry wynik - wbrew pozorom. Ponad 40 stopniowy upał, boisko ze sztuczną trawą, ogrodzone resztkami drewnianego płotu, a murawa posypana żużlem. 1-1, a w Chorzowie wygramy i gitara uśmiechnięty

O 20:00 w Polsacie Szawle - Wisła.

Dziś w Ostrowie Maz. nastąpił wypadek samochodowy. smutny Zginął młody kibic Białej Gwiazdy, jadący wesprzeć swój zespół na Litwie... [*]
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Criss
Starszy Norman


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 224

PostWysłany: 16 Lip 2010 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dominik napisał:

Dziś w Ostrowie Maz. nastąpił wypadek samochodowy. smutny Zginął młody kibic Białej Gwiazdy, jadący wesprzeć swój zespół na Litwie... [*]


a trzech innych zostało rannych smutny
_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 16 Lip 2010 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale fuks! Trafiliśmy na najsłabsze zespoły, na jakie mogliśmy! język

Sparta Praga (Czechy) - Lech Poznań

Ruch Chorzów/ Valetta - Austria Wiedeń/ Siroki Brijeg (Bośnia) pierwszy mecz 2-2

Wisła Kraków - Qarabag (Azebejdżan)/Portadown (Irlandia płn.) (2-1)

Jagiellonia Białystok - Ariś Saloniki

Nic tylko grać bardzo szczęśliwy
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 16 Lip 2010 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wisła powinna łatwo wygrać, ale o resztę się martwię. Liga grecka jest dużo lepsza od naszej. Aris może pokonać Jagę. Czesi - niby liga słabsza od polskiej, ale Sparta całkiem niedawno do Ligi Mistrzów weszła. Ruch jak przejdzie Valettę, jeśli zagra z Austrią, czarno to widzę, ale jeśli z Siroki Brigej, to może. Zobaczymy co będzie w drugich meczach.
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Criss
Starszy Norman


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 224

PostWysłany: 16 Lip 2010 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dominik napisał:
Ale fuks! Trafiliśmy na najsłabsze zespoły, na jakie mogliśmy! język

Sparta Praga (Czechy) - Lech Poznań

Ruch Chorzów/ Valetta - Austria Wiedeń/ Siroki Brijeg (Bośnia) pierwszy mecz 2-2

Wisła Kraków - Qarabag (Azebejdżan)/Portadown (Irlandia płn.) (2-1)

Jagiellonia Białystok - Ariś Saloniki

Nic tylko grać bardzo szczęśliwy


Mówisz że sparta jest słaba??? wściekły .
Jest mocniejsza od Lechu ja uważam, że mogliśmy mieć łatwiejszego rywala.
_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 17 Lip 2010 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sparta ostatni raz grała w LM z 5 lat temu. Poza tym Gambrinus Ligę wygrała podobnie jak rok temu Wisła na samym finiszu z lepszym zespołem. Co pokazała Biała Gwiazda pamiętamy.

Uważam, że lepiej zagrać z Austriakami, słabawymi ostatnio, niż Bośniakami, ale oba zespoły do przejścia.

W lidze greckiej liczą się tylko Panathinaikos, Olympiakos, PAOK i AEK. Reszta to zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym grecka tragedia. oczko Kopanina bez ładu, jak na meczach mojej piątoligowej drużyny. Jeśli Jaga zagra na normalnym poziomie (tak, jak w sparingu nie męczyła się, a zremisowała 1-1 zmistrzem Turcji), powinna spokojnie awasować.

Co do Wisły, to co tu mówić... Oby tylko Azerowie nie sprawili im jakiejś niespodzianki, jak Estończycy, bo z taką grą wiślaków...
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Criss
Starszy Norman


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 224

PostWysłany: 18 Lip 2010 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No 5 lat temu, a my kiedy byliśmy? 14! I to jeszcze nie Lech!

No i masz Sparta jest od nas lepsza.
_________________
Zapraszam na moją stronę internetową i forum: www.criss.fora.pl www.criss.npx.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 18 Lip 2010 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w spotkaniu inagurującym czeską ekstraklasę Sparta przegrała w wyjazdowym meczu z Hradec Kralove 1-2. Widzałem skrót, Sparta głównie przyglądała się poczynaniom rywala, choć i ten niczym nie zaimponował.

oczko Kolejorz ją rozjedzie!
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 22 Lip 2010 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

''Kolejorz ją rozjedzie'' - jak będą tak grać jak w meczu z Interem Baku (żeby przegrać u siebie z podrzędnym rywalem 1:0, a później tylko dzięki świetnej pracy bramkarza wygrać karne) to wątpię żebyśmy ją rozjechali. Mam nadzieję, że chociaż do jakiejś dogrywki dociągną.
Za to na Polsacie o 20:00 dzisiaj leci mecz Ligi Europejskiej Wisła Kraków - FK Szawle. Sytuacja jest lepsza, ale znając polskie zespoły piłki nożnej to różnie może być.
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 22 Lip 2010 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz na inne europejskie zespoły z lig silniejszych, niż polska - Salzburg przegrał z Wyspami Owczymi, Zagrzeb ledwo, ledwo wyeliminował słoweński Koper, Słowacy przegrali na Malcie, remis Rosenborgu z północnymi Irlandczykami, szwedzkiego Kalmaru z Mołdawią, porażki Cercle Brugge z Finami, słowackiej Dukli z Gruzinami. Szwedzi z Gefle przegrali u siebie z Grują!

Hiszpanie w RPA też nie powalali na kolana, ale po 1-0 prawie w każdym meczu i zostali mistrzami.

Dopóki polskie zespoły przechodzą dalej, ich styl mnie nie interesuje. oczko
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Luk
Działacz Podziemia


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 529
Skąd: I tak nie wiesz gdzie to jest

PostWysłany: 22 Lip 2010 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wisła Kraków - FK Szawle 5:0 - na szczęście nasi awansowali i grają dalej, w następnej rundzie zmierzą się z azerskim Qarabag.
A z polską ligą jest coraz gorzej. Wyprzedzają nas w rankingu lig takie ''potęgi'' jak Syria albo Botswana! Jesteśmy na 67 miejscu i tylko lepsza gra w europejskich pucharach może nam tą pozycję poprawić! Na razie całkiem dobrze idzie.
Za to Ruch zremisował z La Valettą 0:0 u siebie i awansował dzięki bramce na wyjeździe i będzie grał z Austrią Wiedeń (pewnie odpadną).
_________________

The West! - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group