FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Przygody Reksia - Nowa Seria
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Ogólnie o Nowej Serii Gier z Reksiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka forma wydania następnej części jest lepszy?
Epizody (części gry są dostępne w dystrybucji elektronicznej, pytania na końcu, gra w sklepach ukazuje się w całości)
48%
 48%  [ 45 ]
Gra dostępna wyłącznie w całości (brak pytań, ci którzy wybrali opcję wyżej mogą poczuć się pokrzywdzeni)
51%
 51%  [ 47 ]
Wszystkich Głosów : 92

Autor Wiadomość
Marcioch1998
Roz-krecony


Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 38
Skąd: z Gazety

PostWysłany: 28 Kwi 2010 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Epizody lepsze
_________________
Dwa dni temu woda w rzece opadła i nautilus
utknoł w tym bajożesmutny, ale za to z nosem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Frog98
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 438
Skąd: Z Nienacka

PostWysłany: 28 Kwi 2010 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam nie wiem... dla mnie i epizody, i pełna gra mogłabybyć dobra...
_________________
Właśnie wynalazłem JELK!
Pewnie spytacie się: Co to JELK?
To KLEJ, tylko na odwrót!
Muhwawaaw!
Powinni wynaleźć: Pokonywaczspamuinator...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pietruszka11
Roz-krecony


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 29
Skąd: z Warszawy

PostWysłany: 28 Kwi 2010 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to cała gra naraz lepsza, ale ja się nie będę zabardzo wtrącał bo według mnie wszystko co robi AIDEM MEDIA jest dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik
Działacz Podziemia


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 690
Skąd: Bochotnica

PostWysłany: 29 Kwi 2010 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście wydawanie pełnych gier, a nie w kawałkach. Wolę się długo niecierpliwić język .
_________________
Lwów i Wilno na zawsze polskie! Walczmy o niepodległość Łużyc!
Zdobywca II miejsca w konkursie poetyckim, zorganizowanym na pięciolecie Forum Reksia.
Piszę poprawnie po polsku

"Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~. Stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu." - Tytus de Zoo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Duchman
Bardzo Stary Norman


Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 302
Skąd: z Mniemacza

PostWysłany: 30 Kwi 2010 06:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dominik napisał:
Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście wydawanie pełnych gier, a nie w kawałkach. Wolę się długo niecierpliwić język .


Bardzo dobrze powiedziane, nawet ortograficznie! język

PS. Po co wyrzucać pieniądze do śmieci, na coś, co przejdzie się w pół godziny?!
_________________
Witajcie!
Mniemam, że mniemanie zamniemuje mniemacza mniemającego.

Piszę poprawnie po polsku
.



Magia rządzi, pamiętaj!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kongrim
Norman


Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 140
Skąd: z Forumowego opowiadania

PostWysłany: 17 Cze 2010 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gra jest fajna , ale mysle że mogl ją trochę usprawnić .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
harkokokonem
Norman


Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 161
Skąd: z teleportera

PostWysłany: 17 Cze 2010 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że powinno się zrobić tak:
Epizoty- wszystkie epizoty jednej gry, kosztują tyle samo co reszta części czyli np.
1 gra 30 zł

1 epizot- 10 zł + 2 epizot- 10 zł +3 epizot- 10 zł KONIEC GRY
Wszystko załatwione: epizoty, tylko że wszystkie epizoty tyle co gra!
_________________
Piszę poprawnie po polsku
MOJE FORUM
http://www.przygodo.fora.pl/
Zajerestruj się koniecznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
bartosz2211
Norman


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 142
Skąd: a z znikąd (znikąd to miasto)

PostWysłany: 17 Cze 2010 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupuję gier prostych. Czas czekania na grę nia ma dla mnie znaczenia. Zdecydowanie 1.
wściekły co za pomysł. Ja lubię trudne gry z Reksiem. Bez urazy z Kretesem również.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Kacper98
Działacz Podziemia


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 551
Skąd: Tajemnicza piramida

PostWysłany: 20 Cze 2010 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Epizoty mogły by być ale zaznaczyłem opcje 2.Pełna gra była by lepsza.A nie ściskać z epizotami a ich będzie 4 czy 5. wściekły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
TenKtóryTakPotwornieMąci
Roz-krecony


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: Bystra/Bielsko-Biała

PostWysłany: 26 Cze 2010 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innym rozwiązaniem mogłoby być tworzenie gry przez 2 podmioty czy też zespoły. wtedy grę można by podzielić tylko na 2 Epizody które mogłyby się ukazywać co 6 miesięcy. Prace można rozpocząć wspólnie a po np 3 miesiącach podzielić się na ekipę wykończeniową i testującą oraz tą która zajmie się w międzyczasie częścią drugą. Wynik Pełna gra w krótkim czasie. podobną technikę stosują chłopcy od NFS gdzie co roku mamy nową odsłonę świetnie dopracowanej gry na której to stworzenia potrzeba minimum 2 lata. Co rok na zmianę dostajemy dzieło raz z jednego a raz z drugiego oddziału EA.

Ale mimio wszystko decyzja należy do AIDEM to od nich zależy też czy takie rozwiązanie nie wpływałoby na zbytnie zwiększenie kosztów produkcji gry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomek44
Roz-kreca się


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 6

PostWysłany: 08 Lip 2010 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście opcja 1, gdyż:

*Zabawa w puzzle, gdzie wątek nie może być dostatecznie rozwinięty, bo koniec części jest już blisko,a ponadto, nim wyjdzie kolejna część zapomina się co było w poprzedniej (2-4 miesiące to jednak trochę czasu jest).

*Koszty- czy wy myślicie, że wydanie wszystkich "partów" będzie kosztowało tyle samo co 1 dużej gry? Zmartwię was, ale trzeba by było wyprodukować 4-5 razy więcej egzemplarzy gry niż zwykle, co ciągnie za sobą koszty (tłocznia, pudełka, transport, prowizja dla sklepu)

*Czekanie? Zawsze się na kolejne części gry czekało, i tragizmu nie było, zawsze się znajdowało jakieś inne zajęcie, a dopiero jak wyszła nowa gra to było och i ach jak to się okropnie męczyliśmy w oczekiwaniu. granie powstanie przez pstryknięcie palcem... Jak wam tak bardzo brakuje komentarzy Kretesa to zagrajcie w poprzednie części i się milej na sercu zrobi uśmiechnięty

Jak przypomni mi się coś jeszcze, to napiszę...
_________________
Daj Łupnia Piratom - Kupuj Legalne Oprogramowanie (o ile masz 2 stówy na wszystkie części) ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bot
Komiksowy Artysta


Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 64
Skąd: wiem?...bo wiem...

PostWysłany: 08 Lip 2010 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek44 napisał:
*Zabawa w puzzle, gdzie wątek nie może być dostatecznie rozwinięty, bo koniec części jest już blisko,a ponadto, nim wyjdzie kolejna część zapomina się co było w poprzedniej (2-4 miesiące to jednak trochę czasu jest).


Część? Przecie wątek toczy się przez wszystkie epizody.
Będzie to samo - tylko dostajesz grę w ciągu prac, a nie pod koniec.

W sumie rok na 2-4 miesiące to dużo więcej, i raczej nie straciłem wątku z RIU po czekaniu na wydanie RIC. A poza tym, nie szkodzi przed zagraniem odświerzyć sobie Epizod poprzedni?

ziomek44 napisał:
*Koszty- czy wy myślicie, że wydanie wszystkich "partów" będzie kosztowało tyle samo co 1 dużej gry? Zmartwię was, ale trzeba by było wyprodukować 4-5 razy więcej egzemplarzy gry niż zwykle, co ciągnie za sobą koszty (tłocznia, pudełka, transport, prowizja dla sklepu)


Chyba ktoś nie czytał tematu. Czy utrzymanie serwera jest tak drogie?
W sklepach nie będzie epizodów - tylko cała część. Epizody będą do pobrania ze strony Aidem.

ziomek44 napisał:
*Czekanie? Zawsze się na kolejne części gry czekało, i tragizmu nie było, zawsze się znajdowało jakieś inne zajęcie, a dopiero jak wyszła nowa gra to było och i ach jak to się okropnie męczyliśmy w oczekiwaniu. granie powstanie przez pstryknięcie palcem... Jak wam tak bardzo brakuje komentarzy Kretesa to zagrajcie w poprzednie części i się milej na sercu zrobi uśmiechnięty


Gdyby nie narzekanie i wyzywanie RIMS byłoby porządnie przetestowane.
Gdyby nie narzekanie mielibyśmy sloty w RIMS.
Gdyby nie narzekanie RIKN byłoby dużo dłuższe i może pobiłoby nawet RIC.

A po za tym, jak chcesz sobie poczekać - kup całość. Jak będą Epizody to i ci którzy chcieli Epizody będą usatysfakcjonowani, i ci którzy chcieli całość.
Bo podzielenie np. RIC czy RIKN na "party" nie zmieni przecie ani fabuły, ani treści, nie?
_________________

Nobody expects the Spanish Inquisition!
"Wszystkie Joanny to fajne chłopaki!" - Kocham Radio Zet xD
The One Who Disturbs So Terribly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
AdamMag
Norman


Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 173
Skąd: z Waverly Place

PostWysłany: 08 Lip 2010 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Bot
bot napisał:
Chyba ktoś nie czytał tematu. Czy utrzymanie serwera jest tak drogie?
W sklepach nie będzie epizodów - tylko cała część. Epizody będą do pobrania ze strony Aidem.
Na przykład kupisz licencje z kodem, a jak wyjdzie kolejny epizod wpisujesz kod na stronę i ściąga instalator kolejnego epizodu. Chociaż to było by nie bezpieczne np. ktoś by umieścił ten kod na pirackiej stronie i koniec. Ale nawet przed tym da się zabezpieczyć: kod działał by tylko raz.
_________________
JUŻ WIERZĘ!!! Potrafię tworzyć strony internetowe
Pozdrawiam wszystkich: AdamMag
Kolekty- otwórz mój kuferek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klopki
Norman


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 102
Skąd: z Zakopanego

PostWysłany: 15 Lip 2010 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jakby gościowi który zainstalował tą grę nawalił komp?
Lepiej by było zrobić tak ,że (jeśli Reksio miałby być w częściach)kupuje się płytkę z epizodem pierwszym do której jest dołączany kod pasujący tylko i wyłącznie do tej płytki (do każdej płytki dołączany by był inny kod)dzięki czemu do pobrania epizodu następnego potrzebna by była płytka w napędzie i kod.
_________________
Jeszcze tutaj wrócę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stryj Maćko
Operator Łopaty


Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 814
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16 Lip 2010 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AdamMag napisał:
Na przykład kupisz licencje z kodem, a jak wyjdzie kolejny epizod wpisujesz kod na stronę i ściąga instalator kolejnego epizodu. Chociaż to było by nie bezpieczne np. ktoś by umieścił ten kod na pirackiej stronie i koniec. Ale nawet przed tym da się zabezpieczyć: kod działał by tylko raz.

Macie rację.
Warto się tutaj uczyć od np. Steama.

klopki napisał:
Lepiej by było zrobić tak ,że (jeśli Reksio miałby być w częściach)kupuje się płytkę z epizodem pierwszym do której jest dołączany kod pasujący tylko i wyłącznie do tej płytki (do każdej płytki dołączany by był inny kod)dzięki czemu do pobrania epizodu następnego potrzebna by była płytka w napędzie i kod.


To by było po pierwsze nielogiczne i jednocześnie nieekonomiczne, bo oprócz normalnej sprzedaży całej gry trzeba by posłać do sklepów epizody..
_________________
Moderuję kolorem niebieskim.
Zapraszam na:
Kolej TV - dla myślących (p)o kolei
Szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> Ogólnie o Nowej Serii Gier z Reksiem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group