FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Wiara, religia, Bóg

 
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 14 Paź 2008 19:16    Temat postu: Wiara, religia, Bóg Odpowiedz z cytatem

Tutaj rozmawiamy o rzeczach związanych z Bogiem czy religiami.
Ja się na przykład zawsze zastanawiałem nad faktem, że Bóg istnieje poza czasem. Dla mnie tak jakby Bóg robi wszystko w jednym czasie.
Wiemy, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Załóżmy że wykonujemy jakąś czynność, np. myjemy zęby - zajęło to nam na przykład 2-3 minuty, bo człowiek z taką szybkością to robi. A teraz załóżmy, że robi to Bóg - ile mu to zajmie? Właśnie. Ludzie mają różne ograniczenia, takie jak "refleks". A Bóg nie ma ograniczeń i można by powiedzieć, że nie zajmuje mu to w ogóle czasu, bo istnieje poza czasem. uśmiechnięty

Zawsze możecie poruszyć inną ciekawostkę związaną z Bogiem, jeśli tylko chcecie. oczko
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 16 Paź 2008 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Bóg nie myje zębów bardzo szczęśliwy

Nie jest też człowiekiem.

A w ogóle to wieczność jest całkowicie niepojęta dla człowieka, ale całkowity początek wszystkiego też.
Niepojęte jest to co Bóg robił przez wieczność przed stworzeniem świata...

ALE:

,,Co dla zmysłów niepojęte niech dopełni wiara w nas..."

Ja jestem katolikiem i wierzę jednego Boga W Trzech Osobach - Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego...

Często zastanawiam się dlaczego wielu ludzi nie wierzy, albo nie praktykuje chrześcijaństwa, skoro ma wiele widzialnych znaków i códów od Pana wokół siebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 16 Paź 2008 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zastanawialiście się skąd czarnoskórzy?
Kiedyś rozmawialiśmy o tym z księdzem na religii. Mi się wydaje, że coś związane z zamieszkiwaniem ich w Afryce.
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kabuto
Mąci Od Dawna


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 128
Skąd: jestem?

PostWysłany: 17 Paź 2008 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo w Afryce jest cieplo i moze dlatego. Moze tez ze w afryce szybciej plynie czas . Np. lecisz do afryki na 5 lat a masz 13 lat uśmiechnięty . Wracasz i masz 20 lat a miales byc 5 lat . Podobno afryka postarza o pare lat .

A co do tematu to skad wiecie czy bóg myje zęby ? nikt tego nie potwierdzi naukowo , natomiast istnieje takie rozwiązanie ze bóg nie myje ale tego nie wiemy do konca . Filozofowie twierdzą ze bóg jest bogiem i musi robic wszystko co chce ale to nie jest prawdą bo bóg jest święty, nie musi robić to czego nie chce. Bóg jedynie pomaga ludziom poprzez ich wspólne modlitwy rano i wieczorem, modląc się prosimy o błogosławieństwo o boga i nadzieje na jutrzejszy lepszy dzien oraz mozemy porozmawiac z nim o naszych problemach. Niektórzy mówią ,, jak mozna rozmawiac z bogiem skoro on jest daleko stąd, jestes stuknięty,, : takie powiedzenie mówi co 17 osoba która nie wierzy w to ze bóg nas wysłucha, niewazne gdzie jestes, bóg cie wyslucha do samego konca . Nie ważne ze go nie slyszymy, ale on slyszy nas i to jest najwazniejsze . Bóg stworzyl swiat i 2 pierwsze osoby : Adama i Ewe, bóg okaze nam skruche jak wieczorem urządzimy spowiedz i powiemy jakie grzechy popelnilismy a on nam przebaczy .

Wnioskując Bóg jest taką istotą bożą ze nawet gdybysmy byli na plutonie to nas zrozumie, wyslycha. Bóg jest otwarty na nasze prosby i modlitwy .
_________________
Pozdrawiam KabutoStatko-Czołg - Prezent od Roostara
http://www.talesofmagic.wp.pl/?c=1&u=341059944
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 17 Paź 2008 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kabuto napisał:
Bo w Afryce jest cieplo i moze dlatego. Moze tez ze w afryce szybciej plynie czas . Np. lecisz do afryki na 5 lat a masz 13 lat uśmiechnięty . Wracasz i masz 20 lat a miales byc 5 lat . Podobno afryka postarza o pare lat
.


Co ty wypisujesz pytanie


Jak jeszcze raz napiszesz Bóg z małej litery to wtedy nie ręczę za siebie... przewrotnie zły przewrotnie zły przewrotnie zły przewrotnie zły przewrotnie zły przewrotnie zły przewrotnie zły


Bóg nie jest istotą i nie należy porównywać go z istotami ziemskimi.
Jedyne co w nas jest podobne do naszego Pana to dusza nieśmiertelna...
Bóg jest wszechmogący i
,,wie kiedy spoczywam i chodzę i zna wszystkie myśli moje..."
Dziękujmy Panu za to, że okazał nam miłosierdzie... i dał tak wielką moc...
Otworzył nam bramy raju, uczynił z nas swoje dzieci...
,, Dziękujmy Panu bo jest dobry, bo Jego miłosierdzie trwa na wieki"


-----------------------------------------------
Pewnie ludzie są tam czarnoskórzy bo to coś związanego z klimatem w którym żyją i od przodków...
---------------------------------------------------

Pan Nasz Jezus Chrystus powiedział, że wiara czyni cuda i tak jest...
Wszystko o co z głęboką wiarą poprosimy otrzymamy...



bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 17 Paź 2008 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Bóg dał Nam trzy rzeczy, które są podobne do Niego czy coś takiego.. rozum, wolę i ducha...

Kabuto napisał:
Bo w Afryce jest cieplo i moze dlatego. Moze tez ze w afryce szybciej plynie czas . Np. lecisz do afryki na 5 lat a masz 13 lat uśmiechnięty . Wracasz i masz 20 lat a miales byc 5 lat . Podobno afryka postarza o pare lat .
Co? W Afryce szybciej płynie czas? Co ty gadasz? szok!

przybysz z Kurakis napisał:
Wszystko o co z głęboką wiarą poprosimy otrzymamy...
Nie do końca, bo tylko to o co mamy prawo poprosić, nei możemy wymagać zbyt wiele, tylko jeśli sami sobie nie dajemy rady...
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Przybysz
Lider Podziemia


Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 938
Skąd: ze wsi

PostWysłany: 17 Paź 2008 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można być zuchwały oczywiście, ani nic takiego, ale niektórzy święci, przez ręce Pana wskrzeszali ludzi do życia na Ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Paweł96
Starszy Dźwigowy


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 532
Skąd: z Szangri-La

PostWysłany: 23 Paź 2008 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamykam temat ponieważ może urazić czyjeś uczucia religijne.
_________________
Wracam, jako moderator uśmiechnięty
Moderuję oliwkowym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grześ
Kierownik łopaty


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 1001

PostWysłany: 23 Paź 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odblokowuję temat.
Proszę pisać bez obaw. uśmiechnięty
Ten temat nie jest od tego aby prześmiewać, wymieniać wady poszczególnych religii, ale od tego aby po prostu rozmawiać o Bogu i religiach.
A Pingwinka proszę o nie blokowanie na siłę i bez potrzeby.
_________________
Moderuję kolorem żółtym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Artur
Operator Łopaty


Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Warszawa, prosta sprawa

PostWysłany: 26 Mar 2009 02:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to dawałem, ale ok:

Cytat:
Kiedyś Augustyn przechadzał się nad morzem próbując zrozumieć tajemnicę Trójcy św. Chodząc tak po plaży zobaczył małego chłopca, który wygrzebał w piasku plaży maleńki dołek i niewielką muszelką przelewał wodę z morza do tego dołka. “Co ty robisz dziecko?” - pyta go Augustyn. “A, jak widzisz, przelewam morze do dołka” - odpowiada chłopczyk. “Czy ty myślisz, że tą małą muszelką przelejesz to ogromne morze do tego maleńkiego dołka?” - pyta ponownie Augustyn. Na co chłopczyk rezolutnie odpowiada: “Prędzej ja przeleje tą muszelką całe morze do tego maleńkiego dołka, niż ty zrozumiesz tajemnicę Trójcy Św.”

Tajemnica Trójcy Świętej, tajemnica Trój-Jedynego Boga, Ojca i Syna, i Ducha Świętego, tajemnica wobec której rozum ludzki zawiesza swoje sądy. Tajemnica, która nie zaprzecza rozumowi, ale która go przekracza. Na nic największe teorie filozoficzne, na nic najbardziej wyszukane “metafizyki” i najbardziej finezyjne definicje, Jeden Bóg … Trzy Osoby, ale nie trzech bogów … Najpełniejsza i najdoskonalsza Komunia Osób …


Źródło: http://wdrodzenaambone.blogspot.com/2008/05/tajemnica.html
_________________
Moderuję pogrubioną, brązową czcionką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafał
Taki Cichy Jakiś


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 0
Skąd: wiesz, że lubię makaron?

PostWysłany: 15 Maj 2009 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zagorzałym katolikiem. Co prawda zdarza mi się popełniać grzeszki przewrotnie zły, ale zawsze chodzę na Mszę. Co do proszenie Jezus powiedział:
"Proście, a dostaniecie". Tak samo jak w przypowieści o wdowie i sędzi. Bóg jest jeden w Trzech Osobach. W nic innego nie wierzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Odpowiedz do tematu    Forum Przygody Reksia Strona Główna -> O różnych innych rzeczach
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


No nie wierzę, forum działa dzięki phpBB © 2001, 2002 phpBB Group